Nabít a zabít

Komu se nechce čekat na neurčité únorové datum a edici DVD hit, může si pořídit titul Nabít a zabít již teď. Tedy vlastně Nabiť a zabiť, abych byl přesnější – ale v české verzi. Levné knihy totiž zřejmě rozšířily svou působnost a nabízejí tento titul, který u našich východních sousedů vyšel jako příloha deníku Nový čas, za cenu 49,- Kč už teď. Přebal je slovenský, ale jinak „všechno“ česky.

Nepředvídatelný a duchaplný thriller, který se proplétá a točí mezi světem kriminálníků, záměn osob a nekompromisní, tvrdou pomstou.

Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici, vyhodili ho z práce, okradli ho a navíc přistihl svou přítelkyni, jak si to rozdává s jiným chlápkem v jejich posteli. Ale to je jenom směšný začátek jeho problému, všechno bude mnohem horší… Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co ten bude mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější, jsou to tvrdí gangsteři staré školy: Rabbi a Boss . Kdysi partneři, nejlepší přátelé, a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů.

Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Boss se totiž momentálně zaobírá myšlenkou na pomstu za svého syna, kterého zabil jeden z Rabbiho lidí. Najme si obávaného nájemného vraha Goodkata /Bruce Willis/, aby problém vyřešil. Goodkatův plán je velmi jednoduchý: najít hazardního hráče, který dluží Bossovi prachy a donutit ho vykonat smrtící „kousek“. K tomu vybere muže číslo 1729: Nicka Limese. Nikdo ale neví, jak Nick vypadá, a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout – Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. Stojíc mezi dvěma gangstery Slevin zjistí, že jediná jeho šance je vzít Bossův job.

Žánr: Drama/krimi/thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 105 minut

Originální název: Lucky Number Slevin

Kinopremiéra v ČR: 5.10.2006 s titulky

Režie: Paul McGuigan

Scénář: Jason Smilovic

Produkce: Don Carmody, A.J. Dix, Christopher Eberts, Charles Jude Feuer, Andreas Grosch, Kia Jam, Eli Klein, Robert Kravis, Tyler Mitchell, Anthony Rhulen, Chris Roberts, Andreas Schmid, William Shively

Hudba: Joshua Ralph

Kamera: Peter Sova

Výběr kapitol

Hrají: Josh Hartnett (Slevin Kelevra), Bruce Willis (Mr. Goodkat), Morgan Freeman (Boss), Lucy Liu ( Lindsey), Ben Kingsley (Rabín), Michael Rubenfeld (Yitzchok), Peter Outerbridge (Dumbrowski), Stanley Tucci (detektiv Brikowski), Kevin Chamberlin (Marty), Dorian Missick (Elvis), Mykelti Williamson (Sloe), Scott Gibson (Max), Daniel Kash (první bodyguard), Dmitry Chepovetsky (druhý bodyguard), Sam Jaeger (Nick Fisher), Danny Aiello (Roth), Corey Stoll (Saul), Michael Rubensfeld (Jicchak), Oliver Ford Davis (Henry), Howard Jerome (Abe), J.D. Jackson (lupič), Jennifer Miller (Slevinova přítelkyně), Robert Forster (Murphy), Shira Leigh (vnadná dívka)

Menu DVD

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky

Titulky: české, maďarské

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD 9 16:9

Disk na začátku obsahuje upoutávku na další produkci vydavatelství Intersonic, a to na titulyTemné vody (Deepwater), Vražedné vzpomínky (Memory), Holky v balíku (Material Girls).

Bonus: trailer, fotogalerie

Bonus