DVD edice – Ničivé tornádo

A máme tu další obvyklé televizní téma, v plánech DVD edice s blíže neurčeným datem vydání v měsíci březnu figuruje Ničivé tornádo za 49,- Kč. Informace se dají dohledat i pod názvem Úder tornád. Blíží se bouře století. Varování před tornádem nikdo nebere vážně. Dokáže jeden vědec se svým žákem zachránit celé město? A kdo zachrání nás před filmy, které nasbírají v hodnocení úžasných 10 procent? Na pultech od úterý 9. března 2010.

Renomovaný vědec Jake Arledge vyvinul systém pro varování před tornády. Bohužel tento systém selhal a ohlásil planý poplach. Jake byl veřejně zostuzen a ponížen. Jake se však nevzdává a se svým žákem Markem opravuje systém, aby mohl varovat obyvatele nedalekého městečka před smrtícím tornádem, které přijde.

 

 

Jake vydá varování, ale nikdo jej nebere vážně. Spolu s Markem lokalizují přesné pozice, kudy se požene blížící se přírodní katastrofa a snaží se upozornit ohrožené, aby se včas evakuovali.

 

 

Jenže ve městě se chystá venkovní oslava k výročí a starosta nechce o rušení akce ani slyšet. Živel ale zasáhne a Jakeovi se podaří zachránit jednoho farmáře s rodinou. Do města přijíždí i novinářka Dee Mazurová (žádná dcera pana vědce, jak je v upoutávce na obalu), jejíž rodiče před 20 lety zahynuli před jejíma očima v tornádu.

 

 

Jake, Mark a Dee musí spojit své síly, aby město zachránili před jistou záhubou, protože to pravé smrtelné nebezpečí se teprve blíží.

 

 

Jeden z komentářů konstatuje, že v dnešní době i reklamní znělky mají víc originality a napětí.

 

Žánr: Drama / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2002

Délka: 100 minut

Původní název: Tornado Warning

Světová premiéra: 13. září 2002 – USA

Režie: Tibor Takács

Scénář: Lisa Morton, Brett Thompson

Produkce: Paul Colichman, Stephen P. Jarchow

Hudba: Dave Klotz, Guy Zerafa

Kamera: Barry Gravelle

Střih: Ellen Fine

Společnost: Lester Beach Entertainment / Regent Entertainment / Shavick Entertainment

Natáčeno: Selkirk, Manitoba, Kanada / Winnipeg, Manitoba, Kanada

Hrají: Gerald McRaney (Dr. Jake Arledge), Thea Gill (Dee Mazurová), David Millbern (Curt Reid), Joan Van Ark (starostka McAndersová), Michael Zelniker (Steve), Blake Taylor (Ted), Rhiannon Benedict (Norma), Pauline Broderick (Marie), Raimey Gallent (Sarah), Onalee Ames (paní Whitesonová), Robert Huculak (pan Whiteson), David Brown (šerif Miller), Mariam Bernstein (Nancy Pat), Gordon Tanner (výzkumník), Marina Stephenson Kerr (June), Victor Cowie (Roy), John Bluethner (reportér), Chad Bruce (mladý Jake Arledge), Taylor Poe (mladá Dee), Paul Christie (mladý Firefighter), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky:

Obraz: barevný (podle imdb.com 1,33:1)

Bonus: