Amercom – Velké bitvy historie (3. díl) – El Alamein

Těžko hádat, jak vypadá čtrnáctidenní interval. Od soboty 6. března 2010 je na pultech další titul vydavatelství Amercom v ediční řadě Velké bitvy historie. Opět na velkém archu papíru ve fóliích zatavené DVD a kniha El Alamein 1942 za již plných 99,- Kč. Další díl neznámo kdy má být Válka v Zálivu 1991.

Jedná se o sérii 70 knih, věnovaných nejvýznačnějším bitvám a válečným konfliktům historie, která je doplněna o unikátní dokumentární filmy na DVD. Série "Velké bitvy historie" je českou verzí světoznámých edicí "Campaign" a "Essential Histories" britského vydavatelství Osprey Publishing.

 

V sérii čtenář obdrží popis všech významných bitev a vojenských kampaní historie. V každém čísle naleznete velmi obsáhlou publikaci o cca 100 stranách. Kniha obsahuje podrobnosti a popisy zúčastněných stran, klíčových postav konfliktu a podrobné historické, politické a geografické souvislosti.

 

Druhou částí každého čísla je pak obsáhlý dokument na DVD.

 

 

 

Ztracené důkazy – El Alamein

 

 

Bitva u El Alameinu znamenala pro Británii za druhé světové války bod zlomu, po kterém se válečná štěstěna definitivně přiklonila na její stranu. V období mezi červencem a listopadem 1942 se tu odehrály tři dílčí bitvy, jejichž společným cílem bylo zastavení postupu Rommelovy armády k Suezkému průplavu.

 

 

Při závěrečné z nich, jež probíhala v říjnu a listopadu, byla německá linie prakticky nepřetržitě ostřelována spojeneckými jednotkami, Rommel měl však od Hitlera rozkaz udržet ji za každou cenu. Spojenci nicméně německou obranu prolomili a Rommel, ve snaze zachránit zbytky Afrikakorpsu, zahájil definitivní ústup na západ.

 

Kniha z roku 2001 s podtitulem Karta se obrací má opět 96 stran, křídový papír a lepenou vazbu vázaných „sešitků". Autorem knihy je Ken Ford, ilustrace vytvořil Howard Gerrard, český překlad Jiří Šmoldas, odborný posudek textu Miloš Kmet.

Žánr: Dokument / Válečný

Délka: 45 minut

Původní název: The Lost Evidence: Battle of Britain

Český komentář: Tomáš Jirman

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný