Bontonfilm – Dr. House 1. DVD 2. série

Ve čtvrtek 11. března 2010 se dočkají příznivci svérázného lékaře, za 69,- Kč bude ke koupi první disk druhé řady seriálu Dr. House, který nabízí společnost Bontonfilm. Postupně vyjdou první tři řady seriálu, každá na 6 DVD v provedení digipack-slim. Součástí balení je opět kartonová skládací krabička na kompletní řadu.

Držitel Zlatého glóbu Hugh Laurie se opět vrací do služby jako cynický Dr. Gregory House ve druhé sezóně nejinteligentnějšího a nejprovokativnějšího televizního seriálu. Tato 6-disková kolekce nabízí 24 průkopnických epizod, exkluzivní bonusové materiály a některé ze současných nejzářivějších hvězd včetně Sely Ward, Rona Livingstona, LL Cool J a Cynthie Nixon. Staňte se součástí týmu dr. House a jeho kolegů, který v tomto zábavném, emotivním a napínavém seriálu řeší ty nejzáhadnější medicínské případy. 

Disk by měl obsahovat následující díly:  

 

1. Smíření (Acceptance) -41:56

Dr. House dostane za úkol od dr. Cuddyové poskytnout lékařskou péči odsouzenci na smrt. Ujme se tohoto úkolu způsobem sobě vlastním, muže nejenom že převeze do nemocnice, ale udělá mu zde všechna možná vyšetření, aby objevil, že tento odsouzenec má nádor na mozku. Doktorka Cameronová léčí mladou ženu, u které se potvrdí rakovina plic v konečném stadiu. Cameronová svůj vztah k pacientce, a hlavně to, že jí nemůže pomoci, silně prožívá.

 

2. Neviditelný nádor (Autopsy) – 42:01

Dr.House je požádán dr. Wilsonem o pomoc s jeho malou devítiletou pacientkou, která dle něho trpí nějakým druhem rakoviny. Dívka před svým kolapsem měla halucinaci. House se svými lidmi sice rakovinný novotvar objeví, dívka však má dál velmi závažné problémy. House nakonec přijde s velmi komplikovanou operací, při níž vlastně musí dívce navodit klinickou smrt. Operace se naštěstí povede a dívce je odstraněna z mozku krevní sraženina. 

 

3. Bumbrlíček (Humpty Dumpty) – 41:40

Dvacetiletý Alfredo spadne při opravě krytiny ze střechy domu, patřícího dr. Lise Cuddyové. Dr. Gregu Houseovi a jeho týmu se nedaří stanovit diagnózu. Na poplach bije i právnička nemocnice Stacy, obávající se, že Cuddy bude muset Alfredovi zaplatit vysoké odškodné. Po první terapii, již lékaři nasadí, se pacientovi vytvoří krevní sraženina v mozku, a musí být operován. Po druhém pokusu o stanovení diagnózy dostane Alfredo gangrénu a musí mu uříznout pravou ruku. Ani třetí pokus o zjištění, co Alfredovi vlastně je, není úspěšný, a následkem léčby mu selhávají ledviny, a hrozí kolaps i dalších orgánů. Lékaři nevědí, čím se Alfredo nakazil, a tak chtějí aspoň zjistit, kde k tomu došlo, aby měli při dohadech z čeho vycházet… 

 

4. Tuberák (TB Or Not TB) – 41:59

Doktor Sebastian Charles je mediálně známý lékař, působící v Africe, kde svádí nekonečný boj s tuberkulózou. Je také zdatný lobbista, který se snaží z amerických farmaceutických firem vytlouct tolik léků proti TBC, kolik je jen možné. Nejdříve v Africe, ale poté i během jeho další lobbistické kampaně v USA, však z neznámých důvodů zkolabuje. Jako pacient je umístněn na kliniku dr. House. Na rozdíl od médií, dr. House neoplývá obdivem na Sebastianovou africkou anabází, protože jej podezírá, že mu jde především o jeho mediální obraz, a teprve potom o zdraví chudých afrických venkovanů. Tým dr. House, dr. Cameronová, dr. Foremen, a dr. Chase nesdílí despekt, který k Sebastianovi cítí jejich šéf. Dr. Cameronová s ním dokonce nějaký čas flirtuje, a Houseově nadřízené Cuddyové zájem médií dost lichotí. Je obtížné stanovit diagnózu záhadné nemoci dr. Charlese, a teprve po několika nezdařených pokusech a jedné srdeční zástavě se konečně podaří najít důvod, proč pacient ztrácí vědomí. Je jím velmi malý tumor na jeho slinivce, po jehož dosti dramatickém odstranění se pacientův stav zlepší natolik, že se může vrátit zpět do Afriky. Dr.House si sebeironicky nárokuje zásluhu na každém dalším životě, který Sebastian zachrání, a jeho přítel a kritik, onkolog Wilson mu přislíbí, „že se to Stockholm a nadace pro udílení Nobelových cen dozvědí“. 

 

Žánr: televizní seriál

Země původu: USA

Rok vzniku: 2004 – ?

Délka: každý díl cca 45 minut

Původní název: House M. D.

Společnost: Heel & Toe Films / NBC Universal Television / Bad Hat Harry Productions / Shore Z Productions / Moratim Produktions

Natáčeno: Kalifornie, USA

Hrají: Hugh Laurie (vedoucí oddělení diagnostické medicíny Dr. Gregory House), Lisa Edelstein (ředitelka fakultní nemocnice Dr. Lisa Cuddyová), Omar Epps (neurolog Dr. Eric Foreman), Robert Sean Leonard (vedoucí onkologického oddělení Dr. James Wilson), Jennifer Morrison (imunoložka Dr. Allison Cameronová), Jesse Spencer (Dr. Robert Chase), a další 

  

Údaje o DVD:

 

Délka: 167:36  

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9  

Bonus: žádný