Filmexport Home Video – Exodus z planety Země 1 (Titan a Venuše)

Počínaje středou 17. března 2010 nabídne Filmexport Home Video další z dokumentů TV kanálu Discovery Channel, za 59,- Kč bude v prodeji první disk Exodus z planety Země, věnovaný vesmírným tělesům Titan a Venuše

Dokumentární pořad se věnuje otázce, co by si lidstvo počalo, kdyby začala umírat planeta Země. Bylo by možné najít domov na jiné planetě?

Ve jménu vědy se fyzik Dr. Basil Singer vystavuje extrémním teplotám, testuje nové technologie přežití, trpí cestováním v nulové gavitaci, zkoumá nápady na nalezení nových lidských sídel na obloze a mnoho a mnoho dalšího… Dychtivě hraje roli pokusného morčete, aby našel odpověď na otázku, zda by vhodným místem v budoucnosti lidstva mohl být některý ze zkoumaných objektů.

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD 

 

Titan

K Saturnovu měsíci Titanu, směřuje nová mise. První letmý pohled skrz oranžové mraky odhaluje krajinu s údolími, jezery a řekami. Malebná krajina není nic jiného než pevný metan s jezery kapalného metanu a vulkány. Dr.Basil Singer zjišťuje, že s pomocí některých technologií, nutných k přežití, by život na Titanu nemusel být fikcí, nýbrž skutečností.

 

Venuše

Povrch Venuše není místem pro život. Dr.Basil Singer se přesto setká s vědci, kteří mu předvedou, jakým způsobem by lidé mohli povrchu Venuše dosáhnout. Provede také unikátní experiment, aby dokázal, že lidé by mohli žít ve vysokých vrstvách atmosféry této planety.

Žánr: Dokument

Země původu: USA 

Rok vzniku: 2009

Délka: každý díl cca 45 minut

Původní název: Exodus Earth 

Výkonný producent: Liz McLeod Producent

Režie: James Knight, Sarah Cain

Pro Science Channel výkonný producent: Jack E.Smith

Produced by ITV Studios for the Science Channel

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Délka: 89:04 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky  

Titulky: žádné

Zvukové stopy 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný