Filmexport Home Video – Exodus z planety Země 2 (Jupiterovy měsíce a Mars)

Ve středu 24. března 2010 nabídne Filmexport Home Video pokračování dokumentu TV kanálu Discovery Channel, za 59,- Kč bude v prodeji druhý disk Exodus z planety Země, věnovaný vesmírným tělesům Jupiterovy měsíce a Mars

Dokumentární pořad se věnuje otázce, co by si lidstvo počalo, kdyby začala umírat planeta Země. Bylo by možné najít domov na jiné planetě?

Ve jménu vědy se fyzik Dr. Basil Singer vystavuje extrémním teplotám, testuje nové technologie přežití, trpí cestováním v nulové gavitaci, zkoumá nápady na nalezení nových lidských sídel na obloze a mnoho a mnoho dalšího… Dychtivě hraje roli pokusného morčete, aby našel odpověď na otázku, zda by vhodným místem v budoucnosti lidstva mohl být některý ze zkoumaných objektů.

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD 

 

Mars

Dr.Basil Singer stojí před náročným úkolem – učinit z Marsu místo, kde bychom se mohli usadit trvale. Zkouší přístroje vytvářející umělou gravitaci, pouští se do zkoumání technologií, jejichž pomocí je možné získat kyslík z hornin a palivo z řídké atmosféry Marsu. Největším problémem je ale jemný a ostrý prach, který dokáže rychle vyřadit jemné přístroje.

 

Callisto a Europa – Jupiterovy měsíce

Cílem Dr.Basila jsou tentokrát Jupiterovy měsíce Callisto a Europa. Na povrchu Callista vybuduje úkryty z ledu pokrývajícího Jupiterův měsíc, jako ochranný štít před radiací. Během zkoumání měsíce Europa zjišťuje, že k prozkoumání oceánů bude muset použít robotické ponorky. Je možné, že by se v těchto teplých vodách mohl vyskytovat život.

 

Žánr: Dokument

Země původu: USA 

Rok vzniku: 2009

Délka: cca 90 minut

Původní název: Exodus Earth 

Výkonný producent: Liz McLeod

Producent, režie: Mark Bridge

Pro Science Channel výkonný producent: Jack E.Smith

Produced by ITV Studios for the Science Channel

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Zvukové stopy

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 

Bonus: žádný