Vapet pro každého – Rozhodující úder

Některé náměty se vrací jako bumerang, někdy úspěšně, někdy méně. Dramat z ringu už jsme mohli poznat mnoho, nedávno i Oscarového Rockyho. Vapet nabídne v úterý 16. března 2010 za 48,- Kč v ediční řadě Pro každého jinou z nesčetných variací s názvem Rozhodující úder. Rodinné drama o naději, talentu a boxu. Neznají nic jiného než boxování. Otec si tak díky svým synům plní životní sen. Jen se neměli zaplést se zločinem…

Hlavní postavou příběhu je mladý Irčan Eddie McGuinn, talentovaný amatérský boxer, který žije v chudé části New Yorku a právě byl přijat na prestižní univerzitu, kde, jak doufá, bude mít ty nejlepší podmínky k tréninku a také k tomu, aby se kvalifikoval na olympijské hry, které se měly konat v 1988.

 

 

Jeho otec Dan, který je současně jeho trenérem, je na syna patřičně pyšný a jeho úspěch mu pomáhá překonat a zmírnit zlobu a zklamání, které cítí ke svému staršímu synovi. Ten se jmenuje Ray a také je talentovaným boxerem. Na rozdíl od Eddieho se však neřídil otcovými radami a vydal se na dráhu profesionálního boxera, kde se točí velké peníze. Podepsal smlouvu s pochybným manažerem a od té doby každý měsíc vybojuje několik bezvýznamných zápasů.

 

Dan sice Raye vydědil, Eddie je však s prchlivým bratrem stále ještě ve spojení. Situace se dramaticky vyhrotí v okamžiku, kdy se Ray vrátí do města, aby se zúčastnil propagovaného zápasu s nebezpečným hispánským boxerem Pedrozou přezdívaným Snake (Had). Když totiž mafie nutí Raye, aby zápas se Snakem prohrál, ten odmítne a zanedlouho je mafiánským zabijákem a Pedrozou chladnokrevně zavražděn.

 

 

To je důvodem, proč se Eddie rozhodne vzdát nadějí na olympijské zlato a vstoupit na dráhu profesionálního boxera. Ovládá ho totiž touha pomstít smrt svého bratra, a proto Pedrozu vyzve k zápasu, přestože je to soupeř nad jeho síly. Podaří se mu díky tvrdé dřině nemožné?

 

I přes účast Gene Hackmana a atraktivní námět hodnoceno jako film ryze průměrný.

Žánr: Akční / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1988

Délka: 92 minut

Původní název: Split Decisions

Světová premiéra: 11. listopadu 1988 – USA

Režie: David Drury

Scénář: David Fallon

Produkce: Todd Black, Mickey Borofsky, Jean Higgins, Rachel Singer, Joe Wizan

Hudba: Basil Poledouris

Kamera: Tim Suhrstedt

Střih: Jeff Freeman, Thomas Stanford, John W. Wheeler

Kostýmy: Hilary Wright

Společnost: New Century Entertainment Corporation

Hrají: Craig Sheffer (Eddie McGuinn), Jeff Fahey (Ray McGuinn), Gene Hackman (Dan McGuinn), John McLiam (Pop McGuinn), Jennifer Beals (Barbara Uribeová), Eddie Velez (Julian ‚Snake‘ Pedroza), Carmine Caridi (Lou Rubia), James Tolkan (Benny Pistone), David Labiosa (Rudy), Harry Van Dyke (Douby), Anthony Trujillo (Angel), Victor Campos (Santiago), Tom Bower (detektiv Walsh), Julius Harris (Tony Leone), John Thomas (rozhodčí), Dean Webber (hlasatel), Father Terrance Sweeney (kněz), Herb Muller (Pan ‚D‘), Oz Tortora (úředník atletické komise), William Brent Kirkland (barman), Cathleen A. Master (Pedrozova dívka), Lou Bonacki (reportér), Patrick Cupo (reportér), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: ?