DVD edice magazín speciál – Bazén

Také dnes 6. února 2008 vychází další dvojice titulů z edice DVD magazín speciál. První z nich je film Bazén, který jako příbal vyšel již svého času v dnes již neexistujícím časopise Home Cinema a  o kterém jsme tehdy informovali zde. Nyní tedy opět s cenou 49,- Kč.

Sarah Morton (Charlotte Rampling), je známá spisovatelka detektivních bestsellerů. Unavená rychlím životem Londýna přijme pozvání svého nakladatele a odjede do luxusní vily na jihu Francie, aby si odpočinula a nalezla inspiraci pro další knihu. Náhlý a nečekaný příjezd vydavatelovy dcery Julie (Luidvine Sagnier) ji velmi rychle přesvědčí, že odpočívat se pravděpodobně nebude. Krásná Julie vede uvolněný a bouřlivý život. Celé dny tráví opalováním u bazénu a v noci žije příležitostným střídáním milenců. Díky Julii prožije Sarah soukromou sexuální revoluci, ale zároveň se bude muset vyrovnat s tragickými okolnostmi, kterých se stane svědkem…

Ludivine Sagnier vzbudila před premiérou filmu Bazén ve Francii velký rozruch. Pro renomovaný francouzský magazín nafotila obálku v Evině rouše. Magazín vyprodali během 2 hodin, jeho stránky na internetu navštívilo víc než milión lidí za 1 den a na križovatce v centru Paríže, kde vydavatel umístil billboard s obálkou časopisu, zaznamenali v ten den 49 havárií! Následující den museli billboard odstranit.

Země původu: Francie, Velká Británie 
Rok vzniku: 2003
Původní název: Swimming Pool
Délka: 98 minut
Režie: François Ozon 
Údaje o DVD:  
Zvuk: Dolby Digital 5.1 francouzsky, anglicky, česky
Formát obrazu: 1,85:1
Titulky české
Bonusy: fotogalerie, dvě filmové upoutávky