Afričan

Máme polovinu února a společnost KMA sro nám nabízí letošní čtvrtou novinku pod značkou Levné knihy v dobře známém papírovém obalu. Tentokrát se jedná o francouzskou komedii režiséra Philippa de Brocy Afričan v hlavních rolích s Philippe Noiretem a stále půvabnou Catherine Deneuve. Cena: 49,– Kč.

Režisér de Broca je znám především díky svým komediím Muž z Ria, Muž z Honkongu a jedinečnou parodií Muž z Acapulca. Také jeho film Zvíře se neustále setkává s mimořádným diváckým ohlasem.
Děj francouzské komedie Afričan se odehrává uprostřed panenské přírody kdesi v chráněné rezervaci střední Afriky. Ne každý se však dokáže z této krásy radovat. Podivínský ochránce přírody Viktor miluje zemi, kde žije, stejně jako domorodé obyvatelstvo, mezi kterými má mnoho přátel. Stále však miluje i svou bývalou ženu Charlottu, která přijela vyhlédnout nejlepší místo pro nový turistický komplex. A jak se zdá, jen přes Viktorovu mrtvolu. A tak tento „Afričan“ musí nejen rozmluvit Charlottě její pošetilý nápad, ale zároveň chránit zvěř a je oba před nelítostnými pašeráky slonoviny.
Žánr: dobrodružný, komedie

Země původu: Francie

Originální název: Africain, L‘

Rok vzniku: 1983

Režie: Philippe de Broca

Hrají: Catherine Deneuve, Philippe Noiret, Jacques François, Jean François Balmer, Jean Benguigui, Joseph Momo, Vivian Reed

Délka: 101 min.
Jazyk: čeština, francouzština
Titulky: české