Magic Box – Dexter 2. série (3 DVD)

Hned den po první sérii ve čtvrtek 17. dubna 2014 se v trafikách z katalogu společnosti Magic Box ocitne opět o stokorunu levněji než v e-shopu komplet Dexter – 2. série (3 DVD). Ke koupi za 299,- Kč. Dexter je zpátky!

Kritikou opěvovaný naprosto originální seriál televize Showtime s Michaelem C. Hallem se vrací na DVD Dexter: Sezóna 2 a přináší všech 12 epizod plných napětí a hrůzy.

Dexter je odhodlaný dál vykonávat svoji zdeformovanou představu spravedlnosti, začíná ale pochybovat o svých vražedných schopnostech. Navíc ho nepřestávají pronásledovat trýznivé vzpomínky. Jeho potíže se ještě znásobí, když začnou na povrch vyplouvat důkazy o jeho neoficiálních aktivitách a do vyšetřování případů nového sériového zabijáka přezdívaného „řezník z přístavu“ se vloží FBI. Otázky se vrší, smyčka se utahuje a Dexter sotva popadá dech. Dokáže pokračovat v životě sériového vraha? Nebo jeho temná minulost vyjde najevo?

Alternativní obal

DISK 1

Epizoda 1 – Ono to žije

Potom, co v závěru předešlé série zabil svého bratra Briana alias mrazákového vraha, není už Dexter (Michael C. Hall) s to znovu vraždit. Chuť mu nechybí a ani nutkání zabíjet ho neopouští, ale znervózňují ho city, kterým nerozumí. Ve snaze znovu se dostat do formy na čas opouští „Harryho kodex“ a vydává se po stopách zvlášť nebezpečné oběti známé pod jménem Malý Chino. Výsledek je ovšem katastrofální. Po téměř fatálním útoku mrazákového zabijáka se Debra (Jennifer Carpenter) vrací do služby u Miamské metropolitní policie. Jenže se zdá, že ještě není na návrat úplně připravená. Dexterovo přísně střežené tajemství se zatím ocitá jen krůček od prozrazení.

Epizoda 2 – Až si vydechnu

Dexter se stále pokouší znovu získat své instinkty zabijáka. Sužovaný vzpomínkami na svého mrtvého bratra alias mrazákového vraha dál sleduje vraždícího zločince China. Jenže brzy se sám ocitá v roli pronásledovaného. Debra přesvědčuje sama sebe, že její traumatická zkušenost se zabijákem z mrazáku už je minulostí, ale v práci se jí pořád nedaří. Zatímco se Dexter a Debra potýkají se svými nedávnými zážitky, do Miami přijíždí špičkový agent FBI Lundy (Keith Carradine), aby vyřešil právě otevřený případ dalšího sériového vraha přezdívaného „řezník z přístavu“.

Epizoda 3 – Nepříjemná lež

Dexter si vyhlédl další oběť: vraha tak odporného, že to může být jedině prodavač ojetin. Elegance a nenucenost, s jakou ten muž lže, je něco, co Dexterovi momentálně schází. Dexterova neschopnost lhát Ritě (Julie Benz) o nočních výletech dokonce způsobí, že ho považuje za narkomana. Dexter dostane na vybranou: buď absolvuje odvykací program, nebo od něj Rita odejde. Na terapii pak Dexter potkává tajemnou a přitažlivou Lilu.

DISK 2

Epizoda 4 – Průhledný

Dexter chce udělat Ritě radost, a tak si mezi Anonymními narkomany najde svého patrona. Jenže její radost brzy pomine, protože z patrona se vyklube pohledná Lila, která toho má s Dexterem společného mnohem víc než Rita. A všechno se ještě zhorší, když Ritu navštíví její nevraživá matka. Dexter zatím musí svést ze stopy prohnaného agenta FBI Lundiho, který teď pracuje pro Miamskou metropolitní policii.

Epizoda 5 – Temný ochránce

Dexter zjistí, že muž, který mu před očima zabil matku, je stále naživu. Promluví o tom s Lilou a ta mu jako součást odvykací terapie doporučí vzájemnou konfrontaci. A jako jeho patron trvá na tom, že ho doprovodí. Jenže když Dexter vraha najde, nutkání zabíjet ho znovu zažene do úzkých.

Epizoda 6 – Dex, lži a video

V Miami začíná řádit sériový zabiják-imitátor a Dextera to vůbec netěší. Ještě menší radost má z toho, když nový vrah připustí inspiraci „řezníkem z přístavu“. Dexterova snaha zatočit s podvodníkem končí v Lilině náruči. Když Rita zjistí, jak se věci mají, s jejím vztahem k Dexterovi je nejspíš konec.

DISK 3

Epizoda 7 – Noc, kdy se mi rozsvítilo

Písemné prohlášení „řezníka z přístavu“ způsobí ve skupině zvláštního určení, která má za úkol vraha dopadnout, zmatek. To je ale součástí Dexterova akčního plánu, jak svést agenta FBI Lundiho ze stopy. Jenže Lilina moc nad Dexterovým soukromým životem začne vybírat svou daň a věci naberou nepříznivý směr.

Epizoda 8 – Svítání

Po požáru u Lily se Dexterovi zdá, že se na něj tajemná kráska upnula víc, než je mu milé. Usoudí také, že mu terapie nepomáhá a podruhé navštíví vraha své matky. Debra s Lundim zatím na stanici přijdou na stopu, která naznačuje, že mají „řezníka z přístavu“ přímo před nosem.

Epizoda 9 – Odpor je marný

Dexter se pokouší od Lily odpoutat. Při tom zjistí, že ona se jejich vztahu jen tak vzdát nehodlá. Lundiho honba za „řezníkem z přístavu“ začíná Dextera, který se snaží být vždy o krok před ním, znervózňovat. Nakonec je to ale Dexterův největší nepřítel, kdo odhalí jeho tajemství jako první.

Epizoda 10 – Tajemství domu Morganů

Když Doakes Dextera vystopuje až k jeho poslednímu „úlovku“, cítí se Dexter na koni. Jenže pak mu Doakes odhalí tajemství z Harryho minulosti a Dexterův svět se začne hroutit. Mezitím se Rita odhodlá pustit Dextera zpátky do svého života a miamská policie začne kolem „řezníka z přístavu“ stahovat smyčku.

Epizoda 11 – Na nejbližší odbočce zahněte vlevo

Lundiho past se uzavírá a Dexter nestačí uhýbat kulkám – jak těm obrazným, tak těm skutečným. Musí teď rozhodnout nejen o svém osudu, ale i o životě těch, na kterých mu nejvíc záleží. Lila se nejdříve pokouší Dextera přinutit, aby ji znovu miloval. Jenže pak udělá šokující objev, který jejich vztah navždy změní.

Epizoda 12 – Britská invaze

Druhá série se chýlí k závěru: Lundi a FBI jednou pro vždy uzavřou případ „řezníka z přístavu“. Dexterovi je ale ještě pořád docela horko, jeho život se totiž ocitá v jednom ohni – a to doslova. Dokáže znovu povstat z popela?

Na csfd.cz 89 procent: Blesk z čistého nebe – neokoukané tváře, promyšlený scénář a velmi netradiční hrdina, úžasný televizní trhák.

Alternativní zadní strana

Žánr: Krimi / Drama / Mysteriozní / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006- 2013

Délka: 609 minut (205 + 205 + 199 minut)

Původní název: Dexter – Season 1)

Režie: John Dahl, Steve Shill, Keith Gordon, Marcos Siega, Ernest R. Dickerson, Romeo Tirone, Michael Cuesta, Tony Goldwyn, S. J. Clarkson, Stefan Schwartz, Robert Lieberman, Nick Gomez, Tim Hunter, Michael Lehmann, Holly Dále, Alik Sakharov, Adam Davidson, Jeremy Podeswa, Brian Kirk, Milan Cheylov, Seith Mann, Michael C. Hall

Scénář: Scott Buck, Karen Campbell, Daniel Cerone, Manny Coto, Charles H. Eglee, Adam Fierro, Drew Z. Greenberg, Lauren Gussis, Chip Johannessen, Jim Leonard, Jeff Lindsay, James Manos Jr., Kevin Maynard, Arika Lisanne Mittman, Clyde Phillips, Scott Reynolds, Jace Richdale, Melissa Rosenberg, Tim Schlattmann, Wendy West, Jennifer Yale

Produkce: Sara Colleton, John Goldwyn, Robert Lloyd Lewis, Scott Buck, Gary Law, Tim Schlattmann, Lauren Gussis, Michael C. Hall, Wendy West, Chad Tomasoski, Manny Coto, Clyde Phillips, Melissa Rosenberg, Shawn Petersen, Scott Reynolds, Jace Richdale, Daniel Cerone, Arika Lisanne Mittman, Charles H. Eglee, James Manos Jr., Chip Johannessen, Jim Leonard, Michael Cuesta, Drew Z. Greenberg, Arturs Rusis, Adam Fierro, Dennis Bishop

Hudba: Daniel Licht

Kamera: Romeo Tirone, Jeff Jur, Martin J. Layton, Alan Caso, Terry Stacey

Střih: Louis F. Cioffi, Stewart Schill, Keith Henderson, Matthew Colonna, Amy E. Duddleston, Michael Ruscio, Elena Maganini, Scott K. Wallace, David Latham, Padraic McKinley, Chris Figler, Rob Seidenglanz

Kostýmy: Abram Waterhouse, Kathleen Felix-Hager, James Lapidus, Jill M. Ohanneson, Marina Draghici

Společnost: Showtime Networks / John Goldwyn Productions / The Colleton Company / Clyde Phillips Productions / Devilina Productions

Natáčeno: 1155 103rd St, Bay Harbor Islands, Florida, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA / Miami, Florida, USA / Columbia/Sunset Gower Studios – 1438 N. Gower Street, Hollywood, Los Angeles, Kalifornie, USA / Belmont Shore, Kalifornie, USA / Long Beach, Kalifornie, USA / Alamitos Bay, Long Beach, Kalifornie, USA / Marina del Rey, Kalifornie, USA

Hrají: Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morganová), David Zayas (seržant Angel Batista), James Remar (Harry Morgan), C. S. Lee (Vince Masuka), Lauren Vélez (poručík Maria Laguertaová), Desmond Harrington (detektiv Joseph ‚Joey‘ Quinn), Julie Benz (Rita Bennettová), Christina Robinson (Astor Bennettová), Geoff Pierson (zástupce Tom Matthews), Preston Bailey (Cody Bennett), Aimee Garcia (Jamie Batistaová), Luke Andrew Kruntchev (Harrison Morgan), Erik King (seržant James Doakes), Evan George Kruntchev (Harrison Morgan), Dana L. Wilson (detektiv Angie Millerová), Yvonne Strahowski (Hannah McKayová), David Ramsey (Anton Briggs), Keith Carradine (speciální agent Frank Lundy), Pablo Soriano (detektiv Robert Ramos), Colin Hanks (Travis Marshall), Jimmy Smits (Miguel Prado), John Lithgow (Arthur Mitchell), Sean Patrick Flanery (Jacob Elway), Francisco Viana (detektiv Jake Simms), Christian Camargo (Brian Moser), Courtney Ford (Christine Hillová), Valerie Cruz (Sylvia Prado), Billy Brown (detektiv Mike Anderson), Josh Cooke (Louis Greene), Jadon Wells (Harrison Morgan), Daniel Goldman (Cody Bennett), Julia Stiles (Lumen Ann Pierceová), Charlotte Rampling (Dr. Evelyn Vogelová), Edward James Olmos (profesor James Gellar), Jason Gedrick (George Novikov), Jaime Murray (Lila Tournayová), Ray Stevenson (Isaak Sirko), Katia Winter (Nadia), Kristin Dattilo (detektiv Barbara Giannaová), Jason Manuel Olazabal (Ramon Prado), Rick Peters (Elliot), a další

V českém znění: Saša Rašilov – Michael C. Hall (Dexter Morgan), Tereza Bebarová – Jennifer Carpenter (Debra Morganová), Lucie Vondráčková – Julie Benz (Rita Bennettová), Vladislav Beneš – James Remar (Harry Morgan), Filip Švarc – Erik King (seržant Doakes), Nela Boudová – Lauren Vélez (Maria Laguertová), Ernesto Čekan – David Zayas (Angel Batista), Jan Vlasák – Geoff Pierson (Tom Matthews), Zbyšek Pantůček – C.S. Lee (Vince Masuka), Ivan Jiřík – Mark Pellegrino (Paul Bennett), Martin Písařík – Christian Camargo (Rudy Cooper), Oldřich Hajlich – Devon Graye (mladý Dexter), Bohdan Tůma – Matthew Willig (Little Chino), Lukáš Hlavica – Keith Carradine (Agent Frank Lundy), Dana Syslová – JoBeth Williams (Gail Brandonová), Marek Libert – Silas Weir Mitchell (Ken Olson), Anna Remková – Jaime Murray (Lila Tournayová), Petr Gelnar – Dave Baez (Gabriel), Jindřich Žampa – Preston Bailey (Cody Bennett), Klára Nováková – Christina Robinson (Astor Bennettová), Svatopluk Schuller, Klára Sochorová, Stanislava Jachnická, Pavel Šrom, Zdeněk Hruška a další.

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,78:1)

Bonus: žádný