Filmexport Home Video – Dinosauři – Anatomická tajemství 2

Filmexport Home Video z produkce Discovery Channel dokončí za 59,- Kč ve čtvrtek 15. dubna 2010 pokračovacím diskem dokument Dinosauři – Anatomická tajemství 2.

Dinosauři byli nejdokonalejšími prehistorickými stroji na přežití, kteří vládli na zemi dlouhých 120 milionů let. Jejich těla skrývají anatomická tajemství, díky nimž dokázali přežít v prostředí pravěké planety Země. S využitím realistické filmové 3D grafiky a nejmodernějších anatomických a paleontologických poznatků dokument „Válka dinosaurů“ odlupuje vrstvu po vrstvě kůži i svaly a odkrývá mozky dinosaurů, aby odhalil skryté taje vnitřního fungování těchto největších zvířat, která kdy naši planetu obývala.

Za léta evoluce byli dinosauři daleko lépe přizpůsobeni prostředí, než je tomu například dnes u savců. Některé druhy se zřejmě dožívaly i 100 let. Nejnovější vědecké objevy odkrývají anatomická tajemství, která umožňovala těmto tvorům jejich život…

Celá série má 4 epizody: Extreme Survivors, Perfect Predators, The Defenders, Generations, a protože na předchozím disku byly dvě epizody, dočkáme se na tomto disku dalších dvou.

DVD obsahuje 2 epizody:

3. Pravěcí těžkooděnci (43:32)

4. Reprodukce (43:34)

Žánr: Dokument

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2009

Délka: cca 2x 44 minut (87:07)

Původní název: Clash of the Dinosaurs

Produkce: Richard Dale, Tim Goodchild, Daniel Hall, Bill Howard, Rupert Parker

Hudba: Joe Henson

Produced By Dangerous Films Ltd. For Discovery Channel

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky:  žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9  (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: žádný