Blesk pro ženy – Osudová láska Jany Eyrové 3

Blesk pro ženy pokračuje v pondělí 12. dubna 2010 za 49,- Kč dalším dílem televizní minisérie Osudová láska Jany Eyrové 3.

Osiřelá a podle ostatních nepříliš hezká Jane Eyrová byla vychována svojí suchopárnou tetičkou a poté odsunuta do školy pro sirotky. Protože je ale silná a má své sny, pilně studuje a tak se jako guvernantka dostane do domu Edwarda Fairfaxe Rochestera. Mladá dívka je charismatickým Edwardem okouzlena, jenomže brzy nemůže ignorovat i jiné podivné věci, které se v domě dějí. Dokáže Jana překonat osud dítěte z chudé rodiny a vybojovat si svou lásku?

Zmařené naděje.

 

Jane obdrží návštěvnu z minulosti – Bessie ji informuje o nemoci její tety a žádosti, že ji chce ještě před smrtí vidět. Teta ji již nepoznává, proto se jí Jane ptá, proč ji vždycky nenáviděla. Teta odpovídá, že to bylo proto, že její manžel Jane miloval vždycky nejvíc – víc než vlastní děti.

 

Tak se Jane dozvídá o dalším strýci. Ten o její poručnictví žádal, když byla ještě malá, ale teta mu zalhala, že Jane zemřela. Na rozdíl od své tety je Jane schopna jí na smrtelné posteli odpustit. Nyní si uvědomuje, že Thornfield Hall se pro ni stalo poprvé v životě domovem. Nicméně pověsti o blížícím se manželství mezi Blanche Ingramovou a panem Rochesterem ji nedopřávají klidu. Byla by schopná opustit milovaný Thornfield?

 

Aby zjistil její skutečné city, Rochester Jane neustále škádlí, až se ukáže, že ho miluje, stejně jako on ji. Nabídku k manželství Jane samozřejmě přijímá. Dva dny před plánovaným sňatkem však Janiny šaty někdo zničí. Dokonce je viděn stín ženy.

 

Ve svatební den se Jane konečně dozvídá, že v severní věži žije Edwardova manželka Bertha. V její rodině je šílenství dědičné a tak je pro vlastní bezpečí i pro bezpečí ostatních pod zámkem. Tuto informaci jí sdělí Mason, z kterého se vyklube Berthin bratr.

 

Rochester stále tvrdí, že ji miluje a nabízí jí alespoň soužití jako "bratr a sestra", avšak Jane se rozhodne v noci Thornfield opustit.

Žánr: Drama / Romantický

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2006

Délka: celkem cca 240 minut

Původní název: Jane Eyre

Světová premiéra: 24. září 2006 – Velká Británie 2

Režie: Susanna White

Námět: Charlotte Brontë

Scénář: Sandy Welch

Produkce: Helga Dowie, Rebecca Eaton, Phillippa Giles, Diederick Santer

Hudba: Robert Lane

Kamera: Mike Eley

Střih: Jason Krasucki

Kostýmy: John Bright, Andrea Galer

Společnost: British Broadcasting Corporation / WGBH

Natáčeno: Velká Británie

Hrají: Ruth Wilson (Jane Eyrová), Toby Stephens (Edward Fairfax Rochester), Lorraine Ashbourne (paní Fairfaxová), Pam Ferris (Grace Pooleová), Ned Irish (George), Cosima Littlewood (Adele), Aidan McArdle (John Eshton), Tara Fitzgerald (paní Reedová), Elsa Mollien (Sophie), Rebekah Staton (Bessie), Arthur Cox (plukovník Dent),Tim Goodman (Sir George Lynn), Daniel Pirrie (Richard Mason), Francesca Annis (Lady Ingramová), Christina Cole (Blanche Ingramová), Claudia Coulter (Bertha), Bethany Gill (Elita Reedová), Georgie Henley (mladá Jane Eyrová), Sam Hoare (Lynn Brother), Cara Horgan (Eliza Reedová), Hester Odgers (Helen Burnsová), a další

 

Údaje o DVD:

 

Délka: cca 51 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: žádný