North Video – Dokumentární filmy o 2. světové válce 2

North Video v neděli 11. dubna 2010 pokračuje v cyklu Dokumentární filmy o 2. světové válce s logem společnosti InterDomino, disk s pořadovým číslem 2  je v podeji za 49,- Kč

Dokumentární filmy o II. světové válce – Evropské bojiště.

Hollywood ve válce:

Pouze málo lidí tuší že americký filmový průmysl se nepodílel jenom na natáčení bojů a příběhu vojáků ve válce Spojených států. Dokumentární filmy, které zde vidíme, natáčeli osobně nejznámější režisréři doby a měli k dispozici v té době nejmodernější pomůcky a profesionální štáb.

Nemalý podíl na tom, že se tyhle filmy tolik odlišují od ostatních filmů natočených o II. světové válce, mají jejich profesionální a umělecké dovednosti. 

Thunderbolt

Obrazovka z DVD 

THUNDERBOLT – Dokument z nasazení vynikajících letounů při ničení nepřítele v Itálii.

Obálka uvádí – Tento dokument z nasazení vynikajících letounů při ničení nepřítele v Itálii ukáže, jak byly pořizovány záběry při letových akcích. Současně jejich dokumentární hodnotu, která dokazuje význam nasazení bojových letounů.

 

Tento dokument se bez dabingu objevil jako bonus u DVD Deník 1939 – 1945 – Druhá světová válka (21. díl) – květen 1941 společnosti Codi.

 

Memphiská kráska

 

Obrazovka z DVD 

 

MEMPHIS BELLE – Letoun, na němž je dokumentováno vše, co museli letci prožívat před a při bombardování strategických cílů v Německu.

Obálka uvádí – Slavný dokument z činnosti 8. letecké armády Spojených států v Evropě zachycuje bojové nasazení bombardovacího svazu. Na příběhu letounu Memphis Belle je dokumentováno vše, co museli letci prožít před i při bombardování strategických cílů v Německu.

 

Tento dokument vyšel samostatně na DVD Memphiská kráska – Útoky amerického letectva na německé území společnosti Codi.

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD 

 

KONVOJ – Dokument je památkou lodních konvojů transportujících materiál během druhé světové války.

Obálka uvádí – Dokument je památkou lodních konvojů, které transportovali válečný materiál během druhé světové války. Tento oficiální film natočila pobřežní hlídka Spojených států, aby představila těžký život odvážných námořníků.

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 102 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, maďarsky

Titulky: slovensky, maďarsky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3 (1,33:1) 

Bonus: žádný