North Video – Agentura Jasno, disk 4

North Video v pátek 16. dubna 2010 pokračuje dalším dílem televizní série Agentura Jasno a za 49,- Kč bude ke koupi čtvrtý disk.

V současné době jeden z nejlepších krimiseriálů, plný vtipu a napětí.

 

Shawn Spencer je obdařen výjimečnými schopnostmi. Je mimořádně vnímavý, disponuje fotografickou pamětí a dokáže dedukovat jako snad nikdo jiný na světě. Není divu, že si po čase přivydělává tím, že dává tipy policii.

 

Je dokonce tak dobrý, že ho sama policie začne podezírat z podílu na spáchaných zločinech. Shawn se proto rozhodne předstírat, že je senzabil, a tím úspěšně klame nejen policii, ale i všechny ze svého okolí. Nakonec dostane nápad a se svým přítelem založí vlastní detektivní agenturu, která hravě řeší i ty nejzapeklitější případy.

 

DVD obsahuje 2 epizody:

 

5. Víkendoví bojovníci (Weekend Warriors)  

 

Na zkoušce rekonstrukce bitvy z roku 1864 je zastřelen jeden z účastníků. Policie si myslí, že se mezi slepé náboje připletl náhodou jeden ostrý, ale Agentura Jasno má jasno – byla to vražda!

 

Shawn s Gusem se dívají na zkoušku rekonstrukce bitvy z roku 1864, ve které detektiv Lassiter představuje plukovníka. Při zkoušce je nalezen jeden z účastníků, Nelson Poe, skutečně zastřelený. Shawn si pak na stanici všimne krvavé stopy na uniformě oběti a je přesvědčený, že se nejednalo o náhodné úmrtí, ale o úmysl.

 

Detektiv si myslí, že se pouze jeden ostrý náboj připletl ke slepým, což mu také potvrdí Griffin Mahoney, místní zlatník a účastník rekonstrukce bitvy, který měl zbraně na starosti. Shawn ale šéfku přesvědčí, že se jednalo o vraždu, protože je velmi nepravděpodobné někoho střelit do srdce jen náhodou, a ona ho přijme do vyšetřovacího týmu. Shawn se domnívá, že vrahem by mohl být jeho bývalý spolužák ze základní školy, který je dnes zubařem a jehož žena měla s Poem dříve poměr.

 

Detektiv ho zatkne, ale pak se zjistí, že to udělat nemohl. Přijdou na to, že to musel být někdo, kdo stál k zastřelenému mnohem blíže. Shawn si pořídí uniformu a přemluví Guse, aby se zúčastnili bitvy. Uniformy, stejně jako všechno ostatní vybavení, má na starosti Mahoney. S přípravami mu pomáhá Sally Raynoldsová, která se bitvy účastní v roli ošetřovatelky. Sally je mimo jiné pojišťovací agentkou a pojistila více než polovinu mužstva a také Mahoneyho a jeho obchod. Sally se Shawnovi moc líbí, a když se s ní večer v táboře začne líbat, upadne a skutálí se předně na místo, kde byl nalezen Poe. Dojde mu, že když tam Poe spadl, byl ještě naživu a zastřelen byl až na tomto místě, pravděpodobně ze stromu.

 

Shawn si půjčí od otce detektor kovu a najde kulku zavrtanou do země. Vyšplhá na strom, odkud se mohlo střílet. Najde tam na větvi zářez pro pušku a podle jeho umístění zjistí, že pravým cílem byla pravděpodobně Sally. Takže ukradnou její převlek a dohodnou se s detektivem O´Harovou, že se za ní převlékne a bude dělat návnadu. Nikdo ale nezaútočí. Když najdou poklop od kanálu, který vede až k Mahoneyho stanu, zaslechnou výbuch plastické trhaviny. Zvuk výbuchu ale jde odjinud než z probíhající bitvy…   

 

6. Kdo z nich to je? (Who Ya Gonna Call?)  

 

Agentura Jasno se zabývá případem domu, kde prý straší.

 

Gus oznámí Shawnovi, že jeden z doktorů, kterým dodává zboží jeho firma, byl zabit. Oba vtrhnou na místo činu, ale detektiv je odtud okamžitě vyžene.

 

Když jsou pak u sebe v kanceláři, přijde za nimi muž jménem Robert, který tvrdí, že u něj doma straší. Prý ho něco pronásleduje už ze San Franciska a chce ho to zabít. Shawn se snaží Guse přesvědčit, aby případ nebrali, ale parťákovu naléhání nakonec podlehne. Gus je nadšený a k vyšetřování má všechny potřebné přístroje. Od Roberta se dozví, že někdy přijde do místnosti a jeho nábytek a obrazy jsou na jiných místech, rozhodne tedy, že oba zůstanou v jeho bytě přes noc.

 

Shawn řekne Gusovi, že si myslí, že to všechno dělá Robertova bývalá přítelkyně. Robert očividně žije sám, ale všude po ateliéru jsou ženské vlasy. V noci Guse a Shawna probudí kouř – a místnost, ve které spali, je v plamenech. Gus zjistí, že všechna okna a dveře jsou zamčená zevnitř. Shawn si navíc všimne, že Gus má na čele otisk rtěnky… 

Podrobně např. zde.

Žánr: Krimi / Komedie / Mysteriozní / Televizní seriál

Země původu: USA / Kanada

Rok vzniku: 2006 – ??

Délka: pilot cca 75 minut, každý díl cca 42 minut

Původní název: Psych

Světová premiéra: 7. července 2006 – USA

Režie: John Fortenberry, Michael Lange  

Scénář: Douglas Steinberg, Kerry Lenhart, John J. Sakmar 

Produkce: Paulo De Oliveira, Steve Franks, Chris Henze, Tracey Jeffrey, Kelly Kulchak, Wendy Wallace

Hudba: Adam Cohen, John Robert Wood

Kamera: Michael McMurray  

Střih: David Crabtree, Brad Durante

Společnost: Pacific Mountain Productions / Tagline Television / Universal Network Television

Hrají: James Roday (Shawn Spencer), Dulé Hill (Burton ‚Gus‘ Guster), Corbin Bernsen (Henry Spencer), Timothy Omundson (Carlton Lassiter), Kirsten Nelson (Karen Vick), Anne Dudek (Lucinda), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 5.1, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: