Filmexport Home Video – Následovníci Julese Vernea – Z Titaniku na Měsíc

Filmexport Home Video ohlásilo na středu 21. dubna 2010 disk s názvem Následovníci Julese Vernea – Z Titaniku na Měsíc. Cena dozajista 59,- Kč. James Cameron a Buzz Aldrin, dva muži, kteří překonali hranici nemožného.

Jules Verne, průkopník sci-fi, je jedním z nejčtenějších romanopisců na světě. Mnozí výzkumníci a badatelé se nechávají inspirovat jeho úžasnými vizemi a proměňují je tak v realitu. Jeho vize, ztvárněné v románech, jaký jsou například 20.000 mil pod mořem nebo Ze Země na Měsíc, nám představí spisovatelům pravnuk Jean-Jules Verne.

Takovým člověkem je i James Cameron, filmový tvůrce a držitel několika Oscarů, který po dokončení svého velkofilmu slíbil, že provede vlastní průzkum v hlubinách oceánu a s využitím revoluční ponorky a 3D kamery vytvořil o svém úsilí úžasný dokument.

Nebo také Buzz Aldrin, muž, který společně s Neilem Armstrongem vstoupil během mise Apollo 11 jako první na Měsíc.

Oba díky své vášni odhalovat neznámo riskují vlastní životy. Vydejte se s nimi na neuvěřitelnou výpravu, která vás zavede do hluboké propasti v oceánu, na jejímž dně leží potopený Titanic, a poté vzhůru ke hvězdám na nejnebezpečnější misi – cestu na Měsíc.

Zadní strana původního vydání

Náhled zadní strany z webu Snadná trafika

Hudbu k dokumentu složil John Scott, držitel ceny EMI.

Žánr: Dokument

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 52+42 minut (zahraniční zdroje udávají 2 hodiny a 52 minut, protože 2 hodiny tvoří bonusová výbava disku, o kterou možná přijdeme)

Původní název: Jules Verne Adventure: Explorers / Explorers: From the Titanic to the Moon

Režie: Frédéric Dieudonné

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: ? žádné

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: Mise Apolla 11, archivní dokument, Filmový festival Julese Vernea