DVD edice – Dobyvatelé barmské džungle

I další oznámený titul z produkce DVD edice s neznámým datem si vypomáhá srovnávací berličkou, údajně jsou Dobyvatelé barmské džungle za 49,- Kč top filmem ve stylu Indiana Jonese a chrámu zkázy. Vyšlo v úterý 20. dubna 2010.

Komu by to nestačilo, pro toho má vydavatel další zprávu: KINOHIT! V kinech uveden film pod originálním názvem Vinyan v březnu 2010. Hmm, že by se Indy motal v hodnoceních pod 50 procenty, to jsem si tedy nevšiml.

Manželé Jeanne a Paul se rozhodli opustit civilizovaný svět a žít v Thajsku, poté co jejich syn zahynul při tsunami roce 2005. Tělo jejich dítěte nebylo nikdy nalezeno a Jeanne je přesvědčena, že jejich syn byl unesen překupníky drog a stále žije.

 

Paul je skeptický, ale nemá sílu sebrat své ženě poslední naději. Jednoho dne zahlédnou na videozáznamu o sirotcích z Barmy postavu, která se podobá jejich synovi. Jeanne se chce okamžitě vydat do Barmy. Paul má strach, že Jeanne ztrácí smysl pro realitu, ale nakonec souhlasí s tím, že se společně vydají jejich syna hledat do barmské džungle.

 

Oba se vydávají na hrozivou cestu tropickou džunglí ovládnutou piráty – ve své paranoie objevují nadpřirozenou říši, kde mrtví nejsou nikdy skutečně mrtví a kde se noční můry a posedlost protínají s hrůzostrašnou realitou. Přinese jim jejich pátrání po synovi osud hrůznější něž smrt?

 

Napínavý mysteriozní velkofilm, plný akce, zvratů a s prvky hororu, zaujme všechny milovníky tajemných dobrodružných příběhů.

 

A tentokrát lze sáhnout do domácích komentářů – mrazivý úvod, po něm slušně natočené a zahrané psychodrama. Hororové sekvence obsahuje až v posledních minutách a některé diváky údajný ani ryba, ani rak, většinu času docela nudil, protože je nebavilo sledovat nelogicky jednající hysterku v džungli.

Žánr: Horor / Thriller / Drama

Země původu: Francie / Belgie / Velká Británie / Austrálie

Rok vzniku: 2008

Délka: 96 minut

Původní název: Vinyan

Světová premiéra: 30. Srpna 2008 – Itálie (Venice Film Festival)

Režie: Fabrice Du Welz

Scénář: Oliver Blackburn, Fabrice Du Welz, David Greig

Produkce: Jeremy Burdek, Lizzie Francke, Michael Gentile, Nadia Khamlichi, Adrian Politowski, Peter Carlton

Hudba: François-Eudes Chanfrault

Kamera: Benoît Debie

Střih: Colin Monie

Kostýmy: Géraldine Picron, Pensri Boonjareon

Společnost: The Film / Backup Films / Arte / Cofinova 3 / BeTV / Canal+ / CinéCinéma / Coficup 2 / Coficup / Film4 / K2 SA / Motion Investment Group / One Eyed / Pilchard Productions / Radio Télévision Belge Francophone / Wild Bunch

Natáčeno: Thajsko

Hrají: Emmanuelle Béart (Jeanne Bellmerová), Rufus Sewell (Paul Bellmer), Petch Osathanugrah (Thaksin Gao), Julie Dreyfus (Kim), Amporn Pankratok (Sonchaï), Josse De Pauw (Matthias), Omm (Sarah), Joey Boy (Boomsong), Teerawat Mulvilai (Khun), Saichia Wongwirot (Petch), Bobbie Delcastillo (milionář), Susan Delcastillo (žena), Borhan Du Welz (Joshua), Surin Foofung (Lek), Anan Garagat (stařec), Roger Kunatam (buldozerista), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 francouzsky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: žádný