InterSonic – Scarlett 1. DVD

Co naplat, seriály, pokračování, další díly a podobně táhnou. Jak už mnohokrát komentoval kolega Pavel M., situace je jednoduchá – pokud se někdo chytne drápkem, stane se vytrvalým zákazníkem. O tom by asi mohly vyprávět zástupy těch, které si na Dámě stěžují na nekonečné animované cykly pro jejich dychtivé ratolesti. A tak se dočkáme od InterSonicu v tomto týdnu zahájení hned několika řad. V úterý 20. dubna 2010 má objevit na pultech první DVD televizního romantického seriálu Scarlett za 59,- Kč. Věčný příběh vášnivé lásky – čtyřdílné pokračování slavného románu Jih proti Severu.

Romantický televizní seriál vznikl jako pokračování osudů postav slavného Jihu proti Severu a byl natočen podle románu Alexandry Ripleyové.

 

Zlomená a opuštěná, těžce životem zkoušená Scarlett O’Harová poté, co ji opustil manžel Rhett Butler a pádem z poníka se zabila dcerka Bonnie, odjíždí na milovanou Taru, kde bydlí její sestra Suellen s rodinou. Chce zde nalézt ztracený klid a rovnováhu a pokusit se získat Rhetta zpátky. Toho však zajímají jen divoké pitky a karty.

 

Seriál se natáčel v 53 různých lokacích s pomocí tří štábů, zahrálo si v něm více než 200 postav a bylo použito více než 2000 kostýmů.

 

Komentáře se shodují, že kniha napsaná Alexandrou Ripleyovou jako pokračování Jihu proti Severu od Margaret Mitchellové neměla šanci dosáhnout úrovně své předlohy a že zpracování se od knihy v mnoha okolnostech odlišuje. Ovšem prudce se liší hodnocení, zda to bylo k dobru, nebo k horšímu. Pro někoho úžasné zpracování (výprava je bombastická, tvůrci léta sbírali originální věci, které pak použili při natáčení jako dekorace), pro někoho přeslazená nepovedená a nevěrohodná červená knihovna.

 

 

Údajně v počátcích jejího vysílání tenhle seriál prošel obrazovkou TV Nova.

Žánr: Drama / Romantický

Země původu: Francie / USA / Německo / Itálie

Rok vzniku: 1994

Délka: dohromady cca 360 minut

Původní název: Scarlett

Světová premiéra: 13. listopadu 1994 – USA

Režie: John Erman

Námět: Alexandra Ripley (román "Scarlett: The Sequel to Margaret Mitchell’s Gone with the Wind")

Scénář: William Hanley

Produkce: John Erman, Robert Halmi Sr., Doris Kirch, Larry Strichman

Hudba: John Morris

Kamera: Tony Imi

Střih: Malcolm Cooke, Keith Palmer, John W. Wheeler

Kostýmy: Marit Allen

Společnost: TF1 / Kirch Gruppe / Silvio Berlusconi Communications / Beta Film / RHI Entertainment

Natáčeno: Carton House, Maynooth, County Kildare, Irsko / Charleston, South Carolina, USA / Velká Británie / Savannah, Georgia, USA / The Battery, Charleston, South Carolina, USA

Hrají: Joanne Whalley-Kilmer (Scarlett O’Harová), Timothy Dalton (Rhett Butler), Barbara Barrie (Pauline Robillardová), Stephen Collins (Ashley Wilkes), Annabeth Gish (Anne Hamptonová/Butlerová), George Grizzard (Henry Hamilton), Julie Harris (Eleanor Butlerová), Melissa Leo (Suellen O’Hara Benteenová), Esther Rolle (matka), Jean Smart (Sally Brewtonová), Elizabeth Wilson (Eulalie Robillardová), Paul Winfield (velký Sam), Sara Crowe (Lulie), Rakie Ayola (Pansy), Ray McKinnon (Will Benteen), Pippa Guard (India Wilkesová), Ann-Margret (Belle Watlingová), Bruce Boa (ministr), Helen Burns (teta Pittypat Hamiltonová), Margaret Courtenay (Julia Bradyová), Garrick Hagon (Samuel), Mary Holloway (Maid), Bob Minor (Elias), Manning Redwood (Wilson), Mary Nell Santacroce (Emma Ansonová), Michael Shannon (Maxwell), Tim Ware (starý Bettor), Annabelle Weenick (Margaret Stewartová), Sean Bean (Lord Richard Fenton), John Gielgud (Pierre Robillard), Colm Meaney (otec Colum O’Hara), Gary Raymond (starý Daniel O’Hara), Tina Kellegher (Mary Boyleová), Rosaleen Linehan (paní Fitzpatricková), Betsy Blair (sestra), John Kavanagh (Jamie O’Hara), Mark Lambert (Donnelly), Ruth McCabe (Kathleen O’Harová), Anita Reeves (Maureen O’Harová), Ray Callaghan (O’Brien), Nora Connolly (paní Scantonová), Rachael Dowling (Bridie O’Harová), Julie Hamilton (Katie Scarlettová), a další

 

Údaje o DVD:

 

Délka: 90 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

 

 

Obraz: barevný PAL 4:3 (podle imdb.com 1,33:1)

Bonus: žádný