DVD edice magazín speciál – Taxi, taxi

Dnes již dobře známá DVD edice magazín speciál je po úvodních rozpacích a snížení ceny k dostání na více místech, než tomu bylo zvykem, což potěší většinu kupujících. Z únorové nabídky, kterou jsme představovali postupně, jsme se ještě nezmínili o francouzské komedii Taxi, taxi, která dle dostupných zdrojů by měla být již na pultech prodejen. Jiné zdroje zase uvádí datum distribuce až 29. února 2008. DVD je dodáváno klasicky v kartonové pošetce DVDedice, cena 49 .

Když v roce 1998 tvůrci přišli s fimem Taxi, byli mile překvapeni jeho diváckým přijetím. Scénář k filmu napsal Luc Besson za 30 dní, když čekal na schválení jeho projektu Pátý element od studia Columbia Pictures. Odhadovaný rozpočet prvního dílu činil 53 mil. FRF. A jelikož když je úspěch, pokračování u akčních filmů na sebe nenechá dllouho čekat, tak i tvůrci přišli s volným pokračováním, nazvaným jednoduše Taxi 2 (v Čechách pod Taxi, taxi). Režie se ujal plnohodnotně Gérard Krawczyk, který se již podílel na prvním díle (kdy několik týdnů zastupoval nemocného režiséra Gérarda Pirese. Po tuto dobu ho v režii zastupoval a každý den chodil do nemocnice ukazovat mu svou práci a pokračoval podle jeho instrukcí). Odhadovaný rozpočet druhého dílu vystoupil již na 70 mil. FRF. Třetí pokračování, opět pod režijním vedením Gérarda Krawczyka, jak jinak než Taxi 3, přišlo již na 14,5 mil. €. Tento snímek vyšel jako příbal deníku Sport 27. září 2007. A protože některé série nekončí, tvůrci v roce 2007 přišli s Taxi 4.

Japonský ministr obrany na návštěvě policie v Marseilles – skvělá komedie plná akce, zábavy, ale hlavně superrychlé jízdy. Marseilleská a pařížská policie si pro ministra připraví na ukázku svých schopností vymyšlenou teroristickou akci. Ministra však unese japonská Yakuza. Lilly přivede rodičům představit svého přítele – marseilleského taxikáře Daniela. Oba jsou brzy do celého dobrodružství kolem ministra zataženi jejím otcem, generálem armády, který v nouzi využije Danielova taxíku k cestě na letiště, kde má ministra očekávat. Netuší však, že Daniel nevlastní jen tak obyčejné taxi, ale fantastické superrychlé auto, ve kterém se prohání po ulicích velkou rychlostí a připravuje tak místním policistům nejednu pernou chvilku. Tentokrát, díky extrémně rychlé jízdě, přiveze Daniel otce včas na letiště a vyslouží si tím patřičný respekt. Obtížný úkol, zachránit uneseného ministra, dostanou mladý policista Émilien a policistka Petra, jeho přítelkyně. Na pomoc jim ale musí přijít speed démon Daniel se svým TAXI.

Taxi, taxi
Originální název: Taxi 2
Země původu: Francie
Rok vzniku: 2000
Žánr: Akční

Režie: Gérard Krawczyk
Hrají: Samy Naceri, Frédéric Diefenthal, Marion Cotillard, Emma Sjöberg, Bernard Farcy, Edouard Montoute, Michel Muller, Cyril Raffaelli

Scénář: Luc Besson
Hudba: Al Khemya
Kamera:
Gérard Sterin

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.1: česky, francouzsky
Titulky: české
Délka: 88 minut