Blesk – Černý anděl

Jméno režiséra, jehož film H.C.E. vybralo pro vydání s logem Blesku na úterý 4. května 2010, máme spojeno s poněkud jiným žánrem, než by se dalo čekat v avizovaném dramatu z fašistické Itálie Černý anděl za 59,- Kč. I když, podle diváckých ohlasů, jeho původní šuplík se mu dařil poněkud lépe.

Duben 1945, Itálie. Livia, atraktivní manželka vysoce postaveného politika, míří do Benátek za svým milencem Helmutem, důstojníkem Wehrmachtu.

Její cesta je plná divokých a požitkářských zážitků, aby byla na jejím konci vržena přímo do zběsilého víru Benátek v závěru války.

Čeká ji tu překvapení, v němž osobní porážka souzní s dějinnými událostmi, které právě probíhají okolo.

Hodnocení kolem 50 procent a zklamané komentáře:

Neředěná dvouhodinová nuda, zbytečný film o postarší Němce, neuspokojené v manželství se starým mužem, která to táhne s veleblonďatým oficírem SS, vybírajícím herečky do fašistických filmů. Kecy o ničem, pár holých zadků i předků, punčochy, podvazky a hudba Ennia Morriconeho.

Nepomohou ani odkazy na Salon Kitty, ani snaha přesunout se z komediální polohy do dramatu.

A tak kromě hudby je asi nejzajímavější, že jde o remake filmu Luchina Viscontiho z roku 1954, v němž hlavní role hríli Alida Valli a Farley Granger. Původní příběh vypráví o lásce a chtíči mezi italskou hraběnkou a rakouským důstojníkem v Benátkách a okolí během italské války za nezávislost, Tinto Brass přenesl děj na konec druhé světové války.

Žánr: Drama / Romantický / Thriller

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 2002

Délka: 123 minut

Původní název: Senso ’45

Světová premiéra: 12. dubna 2002 – Itálie

Režie: Tinto Brass

Námět: Camillo Boito (román „Senso“)

Scénář: Tinto Brass

Produkce: Giuseppe Colombo, Maurizio Mattei

Hudba: Ennio Morricone

Kamera: Massimo Di Venanzo, Daniele Nannuzzi

Střih: Tinto Brass, Fiorenza Muller

Kostýmy: Alessandro Lai, Alberto Moretti

Společnost: Cine 2000

Hrají: Anna Galiena (Livia Mazzoniová), Gabriel Garko (Helmut Schultz), Franco Branciaroli (Ugo Oggiano), Antonio Salines (Carlo), Simona Borioni (Elsa), Loredana Cannata (Ninetta), Erika Savastani (Emilietta), Sabrina Colle, Agostino Nani, Giulia De Gresy, Franco Barbero, Eleonora Mazzoni, Ciro Scalera, Maria Pia Colonnello, Hermann Weisskopf, Alessia Siniscalchi, Maurizio Prudenzi, Conchita Manfroi, Lele Masiol, Giorgia Reberschack, Max Parodi, Marina Pegoraro, Giuseppe Rossetto, Susanna Bugatti, Gianluca Magni, Francesca Tosetti, Mario Francini, Lucrezia Andreotti, Gianni Demartiis, Martina Andreotti, Lorenzo Vitturi, Isabel Vitturi, Alberto Garbizza, Jasmine, Osiride Pevarello, Carla Solaro, Claudio Bernabei, Madame X, Roberto Malone, Monica Del Pup, Claudio Castana, Michela Fruet, Carlo De Marino, Maria Grazia Morelli, Tony Leone, Silvana Archiapatti, Massimo Sangalli, Ivana Fontanabona, Filippo Belletti, Francesca Piovesan, Massimo Vanni, Emanuela Del Zampo, Milko D’Angelo, Silvia Demili, Paolo Signora, Camilla Ahluvist, Jacopo Molina, Lorenzo Branchetti, Corina Campos, a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: černobílý/barevný 16:9 (podle imdb.com 1,66:1)

Bonus: ?