Urania – Kamarádi balónci – Princ pro Pinky

Ještě jedna ukázka z katalogu společnosti Urania. V nabídce je několik DVD s příběhy animovaného seriálu Kamarádi balónci (jedno vyšlo v roce 2009 jako příloha časopisu pro nejmenší Sluníčko). Nás konkrétně zajímá to s názvem Princ pro Pinky, které figuruje i v plánech pošetkového vydání.

Svět veselých kulatých balónků je plný dobrodružství a dobré nálady. Nikdy se mezi sebou neperou, každý z nich je jiný a má i své vrtochy. Společně však naši kamarádi vyřeší nejednu záhadu či problém. Experimentují s těmi nejzábavnějšími stroji, objeví úžasnou sílu snů a dokonce přinutí sluníčko, aby svítilo, když je špatné počasí.

 

Každý si mezi nimi najde svého oblíbeného hrdinu, kterému bude držet palce v příbězích:

Epizody 1. část 

01. Lavička

02. Princ pro Pinky

03. Šťastný nový rok

04. Domácí slunce

05. Chrápavá energie

06. Železná chůva

07. Nečekané štěstí

08. Hledání omluvy

09. Berryho bláznivé rostliny

10. Zapomenutá vzpomínka

11. Klavír

12. Jak se skamarádit

13. Telegraf

14. Joshiho legrační sbírka

15. Krásná Lily

16. Můj oblíbený deštník

Epizody 1. část 

KDO JE KDO:

JUMPY – je pevně přesvědčen, že všechno na světě musí být zajímavé a zábavné. Tenhle modrý králíček miluje dobrodružství jako je horolezení či potápění za poklady. Pokud je to těžké, nerad plní své sliby a ze všeho nejvíc nemá rád odpolední spaní.

 

JOSHI – je tichý a slušný ježek. Nemá rád dobrodružství a musí splnit každičký svůj slib, bez ohledu na to, jak je to nepříjemné. Kolem jeho domečku, ve tvaru houby, má malou zahrádku s jablky a rád sbírá všelijaké věci.

 

PINKY – se chce stát princeznou. Víc, než cokoli jiného, se ráda maluje a čte knížky o princeznách a rytířích. Tohle malé růžové prasátko sní o tom, že se stane královnou krásy a miluje, když k ní přijdou hosté na návštěvu.

 

FLUFF – je básník. Někdy náš beránek vyráží na neobvykle dlouhé cesty, aby našel inspiraci. Chodí spát pozdě a vstává pozdě, bojí se výšek a občas fušuje do muziky, avšak většinou s bídnými výsledky.

 

 

 

BIGBIG – je vrána-umělec v pravém slova smyslu. Někdy však jeho umění vede k bídným výsledkům: například si jednou dal vlastní gól, přestože se chtěl trefit do branky soupeře. Věří, že by se mělo spát i během dne a jeho dům je zvláštní tím, že ho natřeli pouze zepředu.

 

OLGA – je doktorem v Balónkové zemi. Léčí úplně všechno. Někdy se k naší sově dostaví i BigBig a pak se oba přou o to, zda má pacient chřipku nebo rýmu. Bydlí v doupěti z velkého stromu a učí Pinky vařit.

 

PIN – je tučňák a vynálezce samouk. Konstruuje úplně cokoli z čehokoli a je mu jedno, jak dobře to funguje. Spí ve speciálně vybavené lednici, která stojí kousek od jeho domu.

 

ELDOC – jeho domov přetéká knížkami. Tenhle los umí předpovídat počasí i budoucnost. Je to na slovo vzatý vědátor a nejraději zkoumá už dávno prozkoumané.

 

BERRY – náš ubručený medvědí farmář pěstuje všechno kromě ananasů. To on pěstuje nejlepší mrkve pro Jumpiho, sem tam nějakou tu houbu pro Joshiho, a nejlepší višně na pirohy pro BigBiga. Má také několik polí, přiléhajících k jeho majetku, na nichž pěstuje obilí.

 

Žánr: Dětský / Animovaný

Země původu: Rusko

Rok vzniku: 2008

Délka: 105 minut

Původní název: Smeshariki / Ballontoons

Režie: Denis Černov

Výtvarník: Anatolij Prochorov

Scénář: Alexej Lebeděv

Hudba: Marina Landa, Sergej Vasiljev

Společnost: Petersburg studios / FunGameMedia, Munich, Germany

 

Údaje o DVD:  

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný