InterSonic – Jamie Oliver – Jamieho Amerika – 3. DVD 1. série

InterSonic na středu 5. května 2010 chystá třetí (závěrečné) DVD cyklu Jamie Oliver – Jamieho Amerika (3. DVD 1. série) za 59,- Kč. Světoznámý kuchař poprvé v kompletní kolekci 3 DVD – do Čech a na Slovensko poprvé přichází kompletní série Jamieho Olivera.

 

Na disku budou dvě zbývající epizody:

Wyoming – země kovbojů (Epizoda 2)

Režie: Pamela Gordon

Jamie na Divokém Západě hledá, která jídla milují opravdoví kovbojové. Navštíví rodeo, vyjede si do pouště, kde přespí pod širákem a vyzkouší si i práci s dobytkem na ranči.

 

Ve Wyomingu je 3x více dobytka než lidí. Ne nadarmo se zemi říká "kolébka kovbojů". Jamie si vyzkouší něco málo z kovbojského umu, ale především zažije kovbojské fondue. Žádný sýr, jen maso. Žádná vidlička, ale vidle.

Georgie – hluboko v srdci jihu (Epizoda 5)

Režie: Lana Salah

Jamie se vydává daleko na jih, do jednoho z nejchudších států a místa zrodu hnutí za občanská práva. Zkoumá příslovečnou jižanskou pohostinnost, účastní se dámských čajových párty a přijímá pozvání k účasti na barbecue soutěži.

 

Den, před příjezdem štábu, je obyvateli nazýván Krvavé pondělí. O práci přišlo 70 tisíc lidí naráz. Nejen to, ale celou zemi výrazně postihla velká ekonomická krize. Jamie hledá nejlevnější suroviny, aby ukázal, že i z mála se dá připravit chutné jídlo.

 

Žánr: Dokument

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2009

Délka: 106 minut

Původní název: Jamie’s American Road Trip

Produkce: Zoë Collins, Tom Coveney, Kirtsy Cunningham, Simon Ford, Cat Hoskin, Tom McDonald, Katie Millard, Joanne Timoney, Holly Wintgens

Kamera a světla: Luke Cardiff, Louis Caulfield, Mike Sarah, Jon Sayers

Střih: Pete Benn, James Bicknell

Hudba: Dru Masters

Společnost: Fresh One Productions / Channel 4 Television Corporation / Channel 4 Television Corporation

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: