Filmag válka dokument – Letecké bitvy 2. světové války 4. DVD – Britské královské letectvo

Filmag ve čtvrtek 13. května 2010 za 45,- Kč pokračuje v ediční řadě Válka dokument dalším, již předposledním DVD cyklu Letecké bitvy 2. světové války, 4. DVD nese podtitul Britské královské letectvo. Desetidílná dokumentární série na 5 DVD.

Nebe nad Evropou a Pacifikem se v průběhu 2. světové války změnilo v nejkrvavější arénu lidských dějin. Jedna bitva střídala druhou a málokterá dokumentární série dokázala souboje zachytit s takovým množstvím autentických záběrů jako právě Letecké bitvy 2. světové války.

 

Díky archivním sekvencím, které nebyly dosud nikdy použity, se můžeme podívat na největší vzdušné bitvy. Stanete se svědky bleskových válek při německé invazi do Polska a Francie nebo dramatického střetnutí Luftwaffe s RAF v Bitvě o Británii.

 

 

 

Nebudete ochuzeni ani o japonský útok na Pearl Harbor nebo odvážných bombardovacích akcí amerických letců nad Evropou. Vše uzavírá svržení atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki, které nakonec vedlo k definitivnímu ukončení strašlivého válečného konfliktu.

 

Na disku se nachází 2 díly:

Epizody 7. dílu 

7. Jen hrstka letců 

 

Epizody 8. dílu 

 

8. Válka bombardérů 

Zadní strana obalu 

Žánr: Dokument

Délka: 62 (1:04:08) + 49 (48:31) minut

Údaje o DVD:

 Menu DVD 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádný

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: náhledy obalů dalších DVD