Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 7

Agent J-23 zatím úspěšně přežil všechny nástrahy válečného nebezpečí a dožil se do dalších dílů. Ty si můžete vychutnat na DVD číslo 7, které vyjde ve čtvrtek 28. února 2008. Cena 35,– Kč.

Kapitán Kloss byl televizní seriál , který nehledal inspiraci v budování socialismu či ve fantazii budoucích světů, ale v událostech dávno minulých a přitom truamaticky tragických – v nacistické okupaci za 2. světové války a hrdinství odporu proti ní. Hrdinství Julka – Stanisława Kolického alias kapitána Hanse Klosse , důstojníka polské výzvědné služby J-23 v týlu německé armády , je příběhem Jamese Bonda polského antifašistického odporu v přestrojení za esesáckého důstojníka, neporazitelného ani v dešti kulek esesáckých důstojníků. Julek je černobílý stejně jako barva populárního osmnáctidílného televizního seriálu. Téma si vynutilo velkoryse výpravné, takřka dokumentaristické televizní zpracování. A tak se stal neporazitelný hrdina Kloss i kultovním televizním zážitkem.

DVD č. 7 obsahuje tyto díly:

Díl č. 13 – Bez instrukce – stopáž 55 minut

Profesor Porschatt má v plánu sestrojit přístroj, který by se měl stát další Hitlerovou tajnou zbraní, jenž rozhodne o výsledku války. Má to být jakýsi koncetrátor světelných paprsků, které byly pojmenována „Paprsky J“. Podaří se Klossovi zjistit tajemství této zbraně, případně ho předat spojencům. Nebo dokonce nebezpečnou zbraň zneškodnit? To by nemuselo být jednoduché a bezpečné. Zkrátka něco pro Klosse.

Díl č. 14 – Edita – stopáž 58 minut

Do sedmého ledna má být zničen viadukt. Partyzáni se o to pokusili, ale jejich úsilí vyšlo naprázdno. Jde o to přerušit Němcům spojení s frontou. Naneštěstí se objevuje jistá Edita Lauschová, jeho údajná sestřenka, která znala pravého Hanse Klosse v mládí. Nyní se chce Edita se svou dávnou láskou setkat. I když se neviděli nějakých 9 let, mohlo by dojít k prozrazení agenta J-23. Oba se za ta léta změnili. Ale Edita si může leccos pamatovat. Dojde nyní k prozrazení nepravého Klosse? A podaří se zajistit zničení vidaktu? Dozvíte se v díle číslo 14.

Další díly seriálu „S nasazním života – Kapitán Kloss DVD č. 8“, vyjdou až další měsíc – dne 7. března 2008.

Příbuzné texty:

• Kapitán Kloss DVD 2
• Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 6
• DVD z edice Filmag válka