Dračí pevnost speciál – Strings

Dnes vychází celkem devět (!) různých příbalových DVD a tak by vám možná mohl snadno uniknout film Strings, který vychází jako příloha časopisu Pevnost pod názvem Dračí pevnost za 99,– Kč. . Polud chcete ušetřit a stačí vám DVD v papírové pošetce, počkejte si na 21. května 2008, kdy tentýž titul vyjde v edici Atypfilm za pouhých 42,– Kč.

Redaktoři k rozhodnutí vydat tento film říkají toto: Od Pirátského Speciálu jsme jako přílohu zavedli film na DVD a ani tentokrát tomu nebude jinak. Vybírali jsme dlouho a pečlivě a s výsledkem jsme nakonec velmi spokojeni. I loutkový snímek Strings je takovým návratem ke kořenům fantasy, a to nejen svým zpracováním, ale především obsahem. Nenávist, láska, zrada a dlouhé putování za pomstou jsou typickými a fanoušky oblíbenými atributy podobných příběhů a tento cenami ověnčený film je zpracoval s obdivuhodným citem a smyslem pro napětí a atmosféru.

Pro zajímavost a pro rozšíření poněkud strohé informace tohoto článku si uveďme seznam festivalů, na nichž byl fil dosud uveden:

Cannes Film Market (květen 2004)
London Film Festival (říjen 2004)
Arras Film Festival (listopad 2004)
Future Film Festival (leden 2005)
Gerardmer Fastasticarts Film Festival (leden 2005)
Hong Kong International Film Festiva (březen 2005)
Titanic International Filmpresence Festival (duben 2005)
Seattle Interantional Film Festival (červen 2005)
Espoo Film Festival (srpen 2005)
Buster Children’s Film Festival (září 2005)
Reykjavik International Film Festival (říjen 2005)
Sao Paulo International Film Festival (říjen 2005)