DVD-HIT – Mýtus

Dalším stříbrným diskem, který dne 25. února 2008 vytryskne z distribučních kanálů společnosti Intersonic v podobě edice DVD-HIT, je akčně dobrodružná fantasy komedie Mýtus. Cena 49,– Kč.

Roku 221 před n.l. začal pro sebe čínský císař Qin Shihuang budovat honosnou hrobku přesto, že byl přesvědčen o své absolutní nesmrtelnosti. Měl v ní být pohřben s celým svým bohatstvím. Přes všechno úsilí 700 000-ti dělníků, bylo jeho mauzoleum dokončeno po 37 letech po plánovaném skončení stavby. Legenda říká, že všichni, kteří se prací zúčastnili, byli kvůli zachování tajemství pohřbeni zaživa. Nezůstal nikdo, kdo by řekl, kde se nachází císařův obrovský poklad a spolu s ním i elixír věčného mládí. Následujících 2000 let se historici a rozliční dobrodruzi snažili k císařskému pokladu dostat. Nikomu se to nepovedlo Až doteď…

Archeolog Jack a vědec William se vydávají na cestu, která je přivede k největšímu objevu čínské historie. Během cesty z Indie, kde začínají nečekaně zakopnou o starobylý meč a drahokam. Tyto magické předměty jim dají schopnost vzdorovat gravitaci a navíc jim ukáží cestu k tajemnému pokladu. Jack však nečeká, že za objevení císařského pokladu bude muset zaplatit nečekanou daň. Přivede ho do jeho temné minulosti, o které doposud nic nevěděl. Prostřednictvím zvláštních snů vidí sebe jako generála prvního legendárního císaře, který se zamiloval do jeho nádherné manželky. Vede své vojsko ve stále sílící válce proti rebelům a zároveň bojuje uvnitř sebe s ohromnou láskou a loajalitou k císaři. Po návratu do přítomnosti jsou poklad a tajemství prvního císaře odhaleny. Oba dobrodruhové úspěšně vkročí do císařovy hrobky. Čekají na ně zde duchové minulosti, zde se jim Jack musí postavit tváří v tvář.


Originální název:
San wa
Země původu: Hong Kong,, Čína
Rok vzniku: 2005
Žánr: Komedie, Akční, Dobrodružný

Režie: Stanley Tong
Hrají: Jackie Chan, Hee-seon Kim, Tony Leung Ka Fai, Mallika Sherawat, Zhou Sun, Ken Lo, Ram Gopal


Údaje o DVD:


Obraz:
barevný, PAL, 16:9
Zvuk: ENG 5.1, CZ 5.1, HU 5.1
Titulky: CZ, HU
Bonus: výběr scén, trailery
Čas: 122 min.
Přístupnost: 15