Amercom – Velké bitvy historie (8. díl) – Waterloo 1815

Za námi je Život za Napoleona od Codi, před námi televizní Napoleon od InterSonicu a uprostřed tu máme v pátek 14. května 2010 na pultech vedle 2. čísla Bojových vozidel (už za 129, ale zase jsou dvě) další titul vydavatelství Amercom v ediční řadě Velké bitvy historie. Ve fólii společně zatavené DVD a kniha Waterloo 1815 za 99,90 Kč.

Jedná se o sérii 70 knih, věnovaných nejvýznačnějším bitvám a válečným konfliktům historie, která je doplněna o unikátní dokumentární filmy na DVD. Série "Velké bitvy historie" je českou verzí světoznámých edicí "Campaign" a "Essential Histories" britského vydavatelství Osprey Publishing.

V sérii čtenář obdrží popis všech významných bitev a vojenských kampaní historie. V každém čísle naleznete velmi obsáhlou publikaci o cca 100 stranách. Kniha obsahuje podrobnosti a popisy zúčastněných stran, klíčových postav konfliktu a podrobné historické, politické a geografické souvislosti.

Druhou částí každého čísla je pak obsáhlý dokument na DVD (zatímco knihy jsou stále stejného původu, DVD jsou zjevně z nejrůznějších zdrojů).

Detektivové na bojišti – Masakr u Waterloo

 

18. června 1815 se nedaleko Bruselu utkaly v jednom z nejvýznamnějších střetnutí modernách dějin spojené britské, nizozemské, belgické a pruské armády s obávanou Napoleonovou Grande Armée. Bitva měla rozhodnout o osudu evropských národů na dlouhá desetiletí a ukončit kruté období napoleonských válek. Za úsvitu onoho dne si byl Napoleon Bonaparte jist dalším vítězstvím nad početně slabším nepřítelem.

 

Co způsobilo, že vavříny vítěze si na konci dne nasadil Wellington, skvělý britský vojevůdce a mistr taktiky? Tento film hledá odpověď na příčiny rozhodující porážky a nevyhnutelného pádu jednoho z největších vojenských stratégů historie v bitvě u malé belgické osady, jejíž jméno se stalo navždy symbolem drtivé porážky – Waterloo.

 

Kniha Waterloo 1815 – Zrození moderní Evropy je z roku 1992 (Waterloo 1815 – The birth of modern Europe), má opět 96 stran, křídový papír a lepenou vazbu vázaných „sešitků". Autorem knihy je Geoffrey Wootten, ilustrace Bryan Fosten, český překlad Mgr. Jiří Hutečka, Ph.D., odborný posudek textu Mgr. Jiří Kovařík.

Žánr: Dokument / Válečný

Délka: 48:30 minut

Původní název: Battlefield Detectives: Massacre at Waterloo

Český komentář: Tomáš Jirman

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Nastavení zvuku a titulků 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný