Atypfilm – Na život a na smrt (Sprejeři. Quality of Life)

Atypfilm nás čile zásobuje dalšími a dalšími reedicemi, tentokrát to bude ve čtvrtek 9. října 2008 pod názvem Na život a na smrt dílo, které jsme měli tu čest s alternativním označením Sprejeři. Cena 49,- Kč.

První vydání proběhlo ve středu 14. května 2008 (za 42,- Kč). Příběh o sprejerech, výtvarných vášních, přátelství a vlastních životech.

Další reedice 11. března 2009, tentokrát pod originálním názvem Quality of life, takže pozor na to, co vlastně kupujete.

Michael „Dědic“ Rosario a Curtis „Zbytečnej“ Smith patří mezi nejaktivnější a nejtalentovanější malíře graffiti v sanfranciské čtvrti Mission. Ve věku deseti let, kdy mladí přátelé zoufale hledají slávu i svou vlastní identitu, začínají popisovat svými jmény městské objekty v okolí. Za více než deset let se z nich stane výborný tým pouličních umělců. Oba tajně vyzdobí betonové a ocelové plochy po celé oblasti zátoky v San Franciscu. Nicméně, když jsou za své malby Dědic i Zbytečnej zatčeni, odhalí se jejich tajné identity a jejich umělecké výtvory jsou náhle poškozeny. I když mají oba nahradit škody a navíc jim hrozí vězení, bojují za prosazení svých výtvarných vášní. Hrozí, že cesty, které si vybrali, rozdělí jejich celoživotní přátelství a nakonec i jejich životy.

Podrobnější informace například zde, popřípadě tady, nebo do třetice .

Žánr: Drama
Země původu: USA
Rok vzniku: 2004
Délka: 85 min.
Premiéra v kinech ČR: 30. listopadu 2006
Původní název: Quality of Life / Against the Wall
Režie: Benjamin Morgan
Scénář: Benjamin Morgan, Brant Smith, Brian Burman , Tom Mullowney, Clay Butler, Aron Coleite
Produkce: Kevin Heverin, Darrell M. Lee, Benjamin Morgan, Steve Popper, Meika Rouda, Brant Smith, Jennifer Stewart
Hudba: Count
Kamera: Kevin Robertson
Společnost: Relentless Company

Hrají: Lane Garrison (Michael Heir Rosario), Brian Burnam (Curtis Vain Smith), Luis Saguar (Joel Pops Rosario), Mackenzie Firgensová (Lisa), Fred Pitts (Robert), Andrew A. Rolfes (úředník Charles), Tajai (Dino), Bryna Weissová (babička), Ezra Stanley (Kid), Daniel Chacón (Stray), James Duisenberg (vedoucí obchodu)

Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: 4:3 (Letterbox)
Bonus: upoutávka