GoCrazy – Amatéros peros

Pokud se dá z upoutávky vydavatele, společnosti GoCrazy, soudit, pak se ve čtvrtek 20. května 2010 chystalo na pulty DVD se souborem několika krátkých filmů režiséra – otce českého amatérského filmu jménem Pjeer van Eck (Blues Film) pod souhrnným názvem Amatéros peros. Objevilo se až v pátek 21. května 2010 za cenu 69,- Kč.   

Člověk nebo prase

Libeňský rocker Valjean je najat hudební skupinou XXL jako perkusivní hráč na dlouhozrnou rýži. Během vystoupení v prostoru cíle cyklistického závodu se však více než hudbě, věnuje konzumaci alkoholických nápojů.Trpělivost členů kapely přeteče při zpáteční cestě, kdy je Valjeanovo učinkování ukončeno navždy. 

 

Režie, scénář: Pjeer van Eck

Hrají: Jean, Pietro, Inci, Ivana Hájková, Ivan Straka, Pavel Šimčík a další

Délka: 9 min., 4: 3

Rok výroby: 2004

 

Inge a Jorgen

Satirická hraná komedie popisující kontroverzní události na CzekTek párty nedaleko Tachova odehrávající se přímo uvnitř.

 

Cena za režii Mělnický Kryšpín 2006

1. cena na Fresh filmu Karlovy Vary 2006

 

Režie, scénář: Pjeer van Eck

Hrají: Irene Oros, George Jirche

Délka: 15 min., 16: 9

Rok výroby: 2005

 

Hra života

Anastázia Marmoládo odjíždí s malým synkem na zotavenou a její manžel Armando zůstává konečně po letech doma sám. Bizarní komedie přináší několik zcela nových pohledů skrz monitor do piroteskního světa computerových her. Snímek vznikl pro soutěž v časopisu Level, kde získal třetí místo a Filip Brouk v roli Ruperta Drahokoupila obdržel cenu za nejlepší herecký výkon.

 

Režie, scénář: Pjeer van Eck

Hrají: Diego Brandsburg, Irena Oros, Michal Oros, Filip Brouk

Délka: 15 min. ,16: 9

Rok výroby: 2007

 

Piknik

Znepokojivá situace v oblasti populačního přírůstku obyvatelstva začíná ohrožovat ekonomický růst. Na jeden manželský pár připadá jedna čtvrtina dítěte. Jednání zvláštní komise členských států Unie v Bruselu opět podpořilo další osazování people-procesorů do předčasně zemřelých nebo nevyléčitelně nemocných občanů do padesáti let věku. Tímto opatřením by se mělo docílit udržení trvalého ročního přírůstku HDP 7 %. Dobré výsledky s nasazením a životností people-robotů, mohou být předpokladem překlenutí napětí v oblasti důchodového pojištění. Zavádění people-robotů však přináší i své problémy. Stávka z minulého týdne ve francouzském Lyonu a vzpoura v mladoboleslavské Škodě, by měly být výstrahou všem, kteří vidí naší budoucnost pouze v nastavování současné populace elektronickými součástkami. Povolení první svatby homunkulů ve Velké Británii nevrhá na tamější úřady dobré světlo. V té době již v Londýně pracuje na 2 milióny oficiálních people-robotů…

 

V roce 2008 film získal 3. místo v soutěži Vysokovský kouhout a Brněnského AntiOskara za nejlepší umělecký dojem.

 

Hmmm.  

 

Režie a scénář: Pjeer van Eck

Hrají: Dan Kotek, Irena Oros, Hanka Kostrhúnová, Vladimír Franče, Martin Procházka

Vyrobil: Blues film

Délka: 16 min., 16: 9

Rok výroby: 2008 

 

Údaje o DVD:

Zvuk: 2.0 česky (německy u č. 2)

Titulky: česky u č. 2, jinak žádné  

Obraz: barevný 4:3 a 16:9 

Bonus: žádný