Bontonfilm – Croodsovi

Když má PNS pravidelnou vynechávací pauzu na konci měsíce, nabízí pár titulů konkurenční distribuce, a to dokonce jeden premiérový. V pondělí 30. března 2015 společnost Bontonfilm poslala na pulty za 99,- Kč DVD Croodsovi. Vydejte se společně s pravěkou rodinou na velké putování v úžasném a zábavném dobrodružství.

Dobrodružná animovaná komedie vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, která se jmenuje Croodsovi. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro přežití „Strach je dobrý, změna špatná“, a drží se jí až do chvíle, kdy dojde k zničení jejich rodinné jeskyně, kde doposud spokojeně bydleli. Grug je nakonec nucen uznat, že lepší než zde jen přežívat, je začít znovu opravdu žít někde jinde.

A tak Croodsovi podniknou cestu do neznáma, ohromující výlet do krajiny plné nejrůznějších, neuvěřitelných a někdy i pěkně nebezpečných stvoření. Jejich pohled na svět se díky tomu navždy změní. Croodsovi čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života.

croodsovi_01

croodsovi_02

croodsovi_03

A kdo všechno do rodiny Croodsových vlastně patří? Těší se na vás autoritativní taťka Grug se svou zásadovou, podobně drsně laděnou ženou Uggou a s třemi svéráznými dětmi: nejmladší čtyřletou uličnicí Sandy, rebelující puberťačkou Iškou a devítiletým Thunkem, který by si přál být skvělým lovcem jako jeho otec, ale zatím mu k naplnění snu toho dost chybí… Součástí této jedinečné prehistorické rodinky je i babi, Grugova pravěká a trochu divoká tchyně. A navíc se ke Croodsům ještě připojí Boy, okouzlující mladík, který má na svém kontě některé skvělé objevy – například oheň nebo boty. A tak se Boy stává tím, kdo Croodsovým představí nové možnosti a nový svět. V něm ovšem čekají i další podivuhodní tvorové. Někteří jsou roztomilými mazlíčky a jiní zase nejdou pro ránu nebo pěkný kousanec daleko. Ostatně už jejich jména něco naznačují: Krokoštěně, Myšlon, Bouchač, Pásek, Pštrovce nebo Medvědí sova.

Na csfd.cz 77 procent: Překvapivá originální legrace.

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Země původu: USA

Rok vzniku: 2013

Původní název: Croods

Délka: 95 minut

Světová premiéra: 15. února 2013 – Německo (Berlin International Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 21. března 2013

Režie: Kirk De Micco, Chris Sanders

Scénář: John Cleese, Kirk De Micco, Chris Sanders

Produkce: Kristine Belson, Jane Hartwell

Hudba: Alan Silvestri

Střih: Darren T. Holmes

Společnost: DreamWorks Animation

Hlasy v původním znění: Nicolas Cage (Grug), Emma Stone (Eep), Ryan Reynolds (kluk), Catherine Keener (Ugga), Cloris Leachman (Gran), Clark Duke (Thunk), Chris Sanders (Belt), Randy Thom (Sandy), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky, polsky, turecky

Titulky: česky, slovensky, anglicky, polsky, turecky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: Beltův deník z jeskyně, Střihy u Croodsových: Ztracené scény a další bonusy