PB Publishing – Dr. No

Jsme na konci. Vlastně na začátku. To to uteklo… A z vln se vynoří úplně první Bondgirl. Vydavatelství PB Publishing v pondělí 24. května 2010 za 77,- Kč končí s kolekcí o 007 a na pulty se dostane Dr. No. Uhlazený agent stojí tváří v tvář geniálnímu vědci, který je zapleten do pokusu o zničení amerického vesmírného programu.

James Bond nebyl roku 1961 příliš známou postavou a producenti původně chtěli pro tuto roli nějaké slavné jméno. Nakonec vybrali relativně neznámého Seana Conneryho pro příštích pět filmů.

 

Film je vcelku věrnou adaptací šestého románu z roku1958. V době premiéry byl Bond dost odvážnou postavou a vyčítán mu byl například sexismus nebo sadismus (nebo lépe sklony k násilí).

 

Při svém prvním nasazení James Bond, agent s kodovým číslem 007, odlétá na Jamajku, kde byl zavražděn agent britské tajné služby.

 

S pomocí svého přítele, agenta CIA Felixe Leitera, chce prozkoumat zdroj radiačních vln, které způsobují havárie amerických letadel. Už po cestě z letiště se ocitá v prvním nebezpečí. Podaří se mu však z léčky vyklouznout.

 

Vyšetřování přivádí Jamese Bonda stále blíž k záhadnému čínskému vědci. Agent uniká vrahům, kteří se ho snaží nejrůznějším způsobem zbavit.

 

Podaří se mu objevit, že Dr. No má přísně střeženou laboratoř v Crab Key. Setká se tu s půvabnou Honey Ryder, která sem jezdí sbírat vzácné mušle.

 

Od ní se Bond dozví o záhadném drakovi. Během noci pak spolu zažijí útok tanku chrlícího oheň a stanou se zajatci muže, který se chystá ovládnout svět.

 

V jeho luxusním podzemním sídle zjistí, že se tajemný muž, který má místo rukou kovové protézy, chystá zničit lidstvo novou nebezpečnou zbraní.

 

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1962

Délka: 114 minut

Původní název: Dr.No

Světová premiéra: 5. října 1962 – Velká Británie, Londýn

Režie: Terence Young

Námět: Ian Fleming

Scénář: Richard Maibaum, Johanna Harwood, Berkely Mather, Terence Young

Produkce: Albert R. Broccoli, Harry Saltzman, Stanley Sopel

Hudba: Monty Norman, John Barry

Kamera: Ted Moore

Střih: Peter R. Hunt

Společnost: Eon Productions

Natáčeno: Jamajka / Velká Británie / Trinidad a Tobago

Hrají: Sean Connery (James Bond), Ursula Andress (Honeychile ‚Honey‘ Ryderová), Joseph Wiseman (Dr. Julius No), Jack Lord (Felix Leiter), Bernard Lee (M), Anthony Dawson (profesor R. J. Dent), Zena Marshall (slečna Taro), John Kitzmiller (Quarrel), Eunice Gayson (Sylvia Trenchová), Lois Maxwell (slečna Moneypenny), Peter Burton (major Boothroyd), Yvonne Shima (sestra Lily), Michel Mok (sestra Rose), Marguerite LeWars (fotografka Annabelle Chung), William Foster-Davis (superintendant), Dolores Keator (Mary Truebloodová), Reggie Carter (Jones), Louis Blaazer (Pleydell-Smith), Colonel Burton (generál Potter), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky

Titulky: česky, anglicky, bulharsky, chorvatsky, hebrejsky, maďarsky, islandsky, polsky, portugalsky, rumunsky, turecky

Obraz: barevný 16:9 (podle imdb.com 1,33:1)

Bonus: ?