ABC – Mashed

Pokud budeme spoléhat na pravdivost zveřejňovaných upoutávek, pak by v úterý 25. května 2010 měla s logem časopisu ABC vyjít za 49,- Kč závodní hra Mashed. Zvítězte nad oponenty za užití dostupného arzenálu zbraní nebo čistě svými řidičskými schopnostmi. 

  

Mashed je závodní hra s miniaturními vozidly od týmu Supersonic Studio. A právě vývojáři tohoto týmu mají na svědomí některé z titulůy úspěšné série Micromachines. Mashed je však spíše pokus o realistickou závodní hru s miniaturními vozidly. Nečekejte tedy žádné veselé okruhy na jídelních, či kulečníkových stolech, nebo na pláži, či tajné laboratoři.

 

Závody se odehrávají na zmenšených variantách realistických okruhů, jako jsou opuštěné doly, průmyslové zóny, egyptské ruiny, doky, nebo zasněžená trať v horách. Ani pohled na hru není klasický ze shora jako v Micromachines. Kamera se dynamicky pohybuje a neustále se hráči snaží hráči nabídnout nejlepší možný pohled na jeho vozidlo.

 

 

 

Hlavní nápní singleplayeru jsou závody o Pohár. Pro jednu trať jsou vždy tři hodnoty pohárů – zlatý, stříbrný a bronzový. O každý z nich se soupeří jiným způsobem, někdy bojují protivníci v týmu proti vám, jindy každý za sebe, dalšími variantami jsou závody s bombou, boj s helikoptérou nebo chycení soupeřova vozu. Kromě pohárových závodů je možnost na otevřených tratích jezdit na čas nebo se utkat se soupeři jejichž dovednosti se dají nastavit. 

 

Tvůrci však mají v rukávě ještě několik dalších velmi zajímavých prvků jako je například možnost používat dvě zbraně najednou, interaktivní tratě, poměrně reálná fyzika vozidel a spousta nových a velmi zajímavých herních módů.

 

Hráči mohou stíhat uprchlíka, bojovat o vlajku, snažit se setřelit vrtulník, ujíždět před tikající bombou, být uprchlíkem nebo se v destruction derby pokusit o jediné – přežít. Zřejmě nejzajímavějším prvkem je zajímavá parádička, kdy hráči, kteří ze závodu vypadnou, mohou jeho průběh nadále ovlivňovat střelbou mířených střel z helikoptéry. K boji s protivníky můžete využít rozsáhlý arsenál zbraní – miny, kulomet, rakety řízené i neřízené, olej a další. Ani vaši soupeři vám ale nic nedarují a tak budou používat stejné zbraně proti vám, samozřejmostí je různé pošťuchování a vytlačování z trati.  

 

 

 

Hlavní rysy :

– 13 rychlých závodních okruhů

– na každé trati jsou jiná vozidla, přizpůsobená místním podmínkám

– 9 vyspělých zbraní kterými můžete pocuchat soupeřům fasádu: kulomet, rakety, výbušn sudy, plamenomety…

– každý soupeř má svůj styl jízdy, oblíbenou zbraň a hlášky

– multiplayer až pro 4 hráče (na 1 PC)

– unikátní systém který umožňuje poraženým střílet po zbývajících jezdcích rakety z helikoptéry

 

Minimální konfigurace:

Procesor 1000 MHz

RAM 128 MB

Grafická karta 32 MB

HDD 500 MB

Mechanika CD nebo DVD

Systém Windows 98, ME, 2000, XP

gamepad pro multiplayer