Codi – Starověké megastavby – Alhambra

V úterní nabídce 15. června 2010 další, již šesté pokračování cyklu vydavatelství Codi o velkolepých a záhadných objektech Starověké megastavby – Alhambra za 49,- Kč.

Lidské civilizace odjakživa staví velké stavby, symbolizující jejich význam a moc, které okouzlují i další generace svou krásou, vznešeností, mohutností či technickou dokonalostí. Ačkoliv se některá lidská společenství přežijí a zaniknou, stavby, které postavila, často nadále existují jako velkolepý odkaz na minulost. Podívejme se společně na to, jaké stavební techniky lidé na těchto velkolepých stavbách používali, z jakých materiálů stavěli a jak je získávali. Podívejme se do minulosti na osobnosti, které tyto stavby nechali stavět, na jejich pohnutky a sny. Podívejme se na to, jak byly stavby financovány a jak je vnímal okolní svět.

 

Alhambra 

 

Alhambra 

 

 

 

Nejvýznačnější maurská památka ve Španělsku, ve městě Granada v Andalusii. Mohutná pevnost skrývající za svými zdmi a strážními věžemi pohádkové paláce postavené z větší části arabskými vládci středověkého Španělska z dynastie Nasridů.

 

 

 

Umělecký skvost snoubící prvky islámské arabské architektury a výzdoby s evropskou. Zejména co se zásobování vodou týká, také dokonalé a promyšlené technické dílo. Zároveň doklad o tom, že islámský a křesťanský svět nemusí být vždy vůči sobě nepřátelské.

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 52 minut   (50:03)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky (Petr Oliva)

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD 5 4:3 (podle pravítka 1:1,76)

Bonus: z nabídky Codi