Vapet vás baví – Uprchlíci

Čtvrtek 28.2. nám zpříjemní vydání dalšího titulu v řadě Vapet vás baví. Tentokrát jde o film Uprchlíci za obvyklou cenu 38,– Kč (abych použil obvyklých slov, známe z TV).

Pětice vězňů má být přepravena speciálním vězeňským vagonem napojeným na civilní vlak s cestujícími. Všichni odsouzenci si odpykávají mnohaleté tresty za těžké zločiny od masové vraždy přes žhářství až po organizovaný zločin. Výjimku mezi nimi představuje Luke Sinclair, který se do vězení dostal, protože vzal spravedlnost do svých rukou a zabil vraha své rodiny. Když během cesty vězni převezmou kontrolu nad vlakem, stane se tento nezlomný muž pevně věřící v právo a spravedlnost jedinou šancí ohrožených cestujících.

„Svižný a dramaticky gradující“ thriller vznikl jako béčková variace na o rok starší Con Air a svůj původ nikterak nezastírá. Funguje jako poctivý žánrový film plný napětí a adrenalinové akce, ale současně i coby dílo vědomě upozorňující na své béčkové kořeny a na svůj vzor. Do velkých i malých rolí byly obsazeny všemožné hvězdy nižší zářivosti, které sice málokdo zná jménem, ale jejichž výrazné vizáže rozpoznáte na první pohled.

Žánr: Akční / Thriller
Země původu: USA
Rok vzniku: 1998
Původní název: Evasive Action
Délka: 91 min.

Scénář: Sean McGinly, Tripp Reed, Brian Rudnick
Produkce: Ashok Amritraj, Andrew Stevens, Anke Thommen, Alan B. Bursteen
Hudba: Dorian Harewood, editor hudby – Jay Bolton
Kamera: Ken Blakey

Režie: Jerry P. Jacobs
Hrají: Dorian Harewood (Luke Sinclair), Ray Wise (šerif Wes Blairem), Roy Scheider (Enzo Marcelli), DeLane Matthewsová (Zoe Clarková), Ed O’Ross (Warden Jack Kramer), John Toles-Bey (Tommy Zimmer), Clint Howard (Hector Miller), Don Swayze (Ian Kellen), Richard Foronjy (Vince), Steven Barr (Joe Manetti), Michael Tucci (soudce), Dick Van Patten (kurátor), Blake Gibbons (Ralph Kantor), Mallory Farrow (Alex Kittner), Chick Vennera (Edward), Keith Coogan (Anthony Tait), Bill McGee (zástupce Matt Baker), Heidi Epper (Marney Kittner), Tom Poster (Dave Danner), Toby Holguin (Devin Campbell), Sam J. Jones (trestanec)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: 16:9

Příbuzné texty:

• DVD z edice Vapet vás baví