Amercom – Encyklopedie II. světové války 46 – Kamikadze: Boží vítr

V pondělí 31. května 2010 máme na pultech další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 46. Obvyklé listy do pořadače s přílohovým DVD s názvem Kamikadze: Boží vítr v ceně za komplet 99,90 Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Slovenské národní povstání – Ostravsko-opavská operace – Pražské povstání. Kapitoly Historie jsou nazvány – Slovenské národní povstání, Ostravsko-opavská operace, Pražské povstání – květen 1945, Američané osvobozují západní Čechy. Sekce Militarie nabízí Letadla 1941-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi května 1945.

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Setkání v Moskvě a konference v Teheráně, Odtržení Podkarpatské Rusi, Košický vládní program.

 

Kamikadze: Boží vítr

Ve velkých námořních bitvách ztratilo japonské námořnictvo cenné letadlové lodě a velký počet letadel. Japonci proto přišli s myšlenkou, že kdyby jejich piloti úmyslně naráželi do lodí, nepřátelská flotila a zejména letadlové lodě by utrpěly obrovské škody. Toto hrdinství by navíc podpořilo morálku japonských vojáků; morálku Američanů by sebevražedné útoky naopak mohly nahlodat. Piloti kamikadze před startem odkázali svůj majetek přátelům a napsali rodině dopis na rozloučenou. Než se pak spustili ke střemhlavému letu k lodi nepřítele, mnozí z nich zakřičeli do mikrofonu „Ať žije císař!"

 

V posledních měsících války v Pacifiku představovali kamikadze pro válečné lodě nepochybně velkou hrozbu, vítězství však Japonsku nepřinesli.

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 49 minut (48:25)

Původní název: Airwars – Kamikaze: The Divine Wind

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný