Filmexport Home Video – Krav Maga – Bojové umění Mosadu

Filmexport Home Video nabídne v pondělí 7. června 2010 další dokument televizního kanálu The History Channel, dle zahraničních zdrojů se jedná o jeden z dílů cyklu Human Weapon a na DVD bude 7 epizoda jeho 1. sezóny. Konkrétně na DVD najdeme Krav Maga: Bojové umění Mosadu za 59,- Kč. Lidské tělo jako zbraň.

V tomto cyklu Jason Chambers a Bill Duff cestují po celém světě a seznamují se s unikátními bojovými uměními a styly specifickými pro příslušnou lokalitu.

Jason Chambers a Bill Duf přijíždějí do Izraele studovat jedno z nejnebezpečnějších a nejefektivnějších bojových umění na světě.

Krav Maga je drsný, vše dovolující bojový styl, který se používá k odzbrojení a zneškodnění ozbrojených útočníků. Byl vytvořen Imim Lichtenfeldem pro izraelské obranné síly ve 40. letech a představuje oficiální soustavu technik pro sebeobranu a boj zblízka. V době jeho vzniku byl předpoklad, že se nebudou brát žádní zajatci a tudíž všichni nepřátelé musí být zabiti. Později byl tento styl upraven i pro obyčejné civilisty a v roce 1978 byla založena asociace, která zajišťuje výuku celosvětově.

Aby se naši průvodci stali skutečnými lidskými zbraněmi, cestují do některých z nejposvátnějších míst na světě, kde se učí uniknout smrtícím chvatům, zneškodnit zbraně nebo vypilovat bezohledné protiútoky. Jejich cesta končí bojem s celou elitní jednotkou profesionálů Krav Maga.

Žánr: Dokument / Sportovní / Reality show

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Původní název: Human Weapon: Krav Maga of the Israeli Commandos

Premiéra: 31. srpna 2007

Délka: 53 minut

Režie: Jonathan Berman, Patrick Leigh-Bell

Scénář: Kieron Barry, Adrian Maher, Brian O’Connor

Produkce: David Lane, Ric Lawes, Adrian Maher, Dana Devonshire, Steven Land, Matt Shelley, Robert Twilley, Zak Weisfeld

Hudba: Brian Langsbard, Justin Melland

Kamera: Paul Foster, Eric Futrell

Střih: Justin Hardison, Brad Kurtz

Společnost: Histroy Channel

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 4:3

Bonus: žádný