Sobotní Sport s DVD – Na konci všech válek

Příběh podle skutečné události o vůli přežít a odhodlání odpustit. Film Na konci všech válek vychází v sobotním Sportu tuto sobotu 3. května 2008 za cenu 44,– Kč.

Sobota byla dnem, kdy lidé utráceli dosud málo peněz za DVD ve srovnání s jinými dny. Proto se středeční Sport se již před časem přesunul na sobotu, možná proto aby vyplnil místo po dětských filmech v Blesku pro děti, které se zase přesunuly na úterý.

Snímek Na konci všech válek vypráví příběh spojeneckých vojáků, kteří musí čelit brutálnímu zacházení v japonském zajateckém táboře. Muži jsou nuceni stavět železnici v nelidských podmínkách džungle napříč územím Barmy a Siamu. Vysílené, hladové a na smrt nemocné muže žene kupředu jen touha po pomstě, úniku a sebezáchově. Jen s nadějí a nově nabytou důstojností jsou schopni pomalu objevovat slabiny strnulého a odlidštěného režimu jejich trýznitelů. Pravdivý životní příběh o velké statečnosti a vůli přežít. Natočeno podle vzpomínek skotského kapitána Ernesta Gordona.

Země původu: USA, Thajsko, Velká Británie
Rok vzniku: 2001
Originální název: To End All Wars
Žánr: Válečný
Režie: David L. Cunningham
Námět a scénář: Brian Godawa, Ernest Gordon
Hrají: Ciarán McMenamin, Robert Carlyle, Kiefer Sutherland, Mark Strong, Yugo Saso, Sakae Kimura, James Cosmo, Masayuki Yui, John Gregg, Shu Nakajima, Greg Ellis, Pip Torrens, James McCarthy, Brendan Cowell, Winton Nicholson, Tracy Anderson, Duff Armour, Robert Jobe, Jeremy Pippin, Adam Sinclair, Christopher Gyre, Sergio Jones

Produkce: David L. Cunningham
Hudba: John Cameron
Kamera: Greg Gardiner
Střih: Tim Silano
Obsazení: Allison Cowitt
Stavby: Daniel Loren May
Kostýmy: Tami Mor, Rina Ramon
Masky: Christopher Burdett, Ania Harasimiak

Údaje o DVD:
Zvuk: česky DD 2.0, anglicky DD 2.0
Obraz: barevný, 16:9, PAL
Titulky: české
Délka: 112 minut
Bonusy: film o filmu, fotogalerie, upoutávka
Region: 2
Typ disku: DVD9