T Production CZ – Miloš Dodo Doležal – Despekt (CD)

Po čase se opět dočkáme důkazu, že T Production CZ umí vydávat nejen dětské písničky a nejrůznější cover verze, v sobotu 12. června 2010 totiž vydává sólovou desku právě u této společnosti Miloš Dodo Doležal – Despekt. V prodeji za 49,- Kč

Tisková zpráva uvádí:

Čekání se vyplatilo!

 

Zpěvák a kytarista Miloš Dodo Doleţal , přichází na tuzemský rockový trh s novinkovým, česky zpívaným albem Despekt. Šesté sólové album je pokračováním toho nejlepšího, co kdy Miloš Dodo Doležal udělal, navazuje na nejlepší sólovou tvorbu, ale taktéž tvorbu Vitacitu,ve kterém 9 let působil.

 

Miloš Dodo Doležal začal svou „celostátní" kariéru začátkem roku 1986 v Praze. Ve VITACITU se stal v roce 1987 leadrem a připojil se i k obnovenému Výběru. První polovinu devadesátých let se Dodo věnuje několika hudebním profesím. Kromě účinkování ve Vitacitu (v roce 1991 vzniklo veleúspěšné album Vzhůru přes oceán, které je dodnes velmi ceněné v aukcích po celé ČR), se věnuje produkování téměř všech významných rockových alb, nevyjímaje alba skupin Kabát nebo Wanastowi Vjecy a také své sólové tvorbě. Mimo to studuje v Americe, kde se seznamuje s kytaristou a producentem Guy Mann-Dudem, se kterým nazpíval také jiné song „Soudím", který je dnes již rockovou klasikou. Rok 1993 byl spojen s poctou pěvecké legendě, Jiřímu Schelingerovi a projektu Zemětřesení.

 

Ve druhé polovině devadesátých let dochází k rozpadu Vitacitu a Dodo postupně upřednostňuje studiovou práci před koncertováním a novou tvorbou. V roce 1997 uvádí na trh svou poslední zpívanou desku „Dodo zpívá Hendrixe" a na čas se úplně odmlčí a věnuje se naplno rodině a svému studiu Hacienda v Žirovnici. V roce 2005 připravil pro své fanoušky experimentální, ryze instrumentální album „Nejvyšší vibrace".

 

Před dvěma lety dal dohromady novou partu hudebníků, vystupující pouze pod jménem Miloš Dodo Doležal. Kromě něho hraje v kapele na bicí Pavel Slechan a na baskytaru Martin Buchta Cupek. Hostem koncertních vystoupení je i Miloš Doležal jr., 17-ti letý Dodův syn, studující kontrabas. Na albu DESPEKT se podílejí i hosté, bubeníci Radek Sladký , Daniel Haftstein a sbory obstarala kapela Walda Gang.

 

V roce 2009 začal Dodo spolupracovat s novou agenturou T Production, pro kterou nejdříve nahrál a nazpíval píseň „Zase spíš v noci sama", ze zpěvníku skupiny Arakain, jako poctu Alešovi Brichtovi k jeho padesátým narozeninám. Posléze produkuje album Rockové Vánoce, na kterém se představí i i interpretačně s vlastním pojetím koledy Tři králové (společný duet s dcerou Tinou. Kromě Miloše a Tiny má Dodo ještě dceru Kláru).

 

V tomto předvánočním období vzniklo mezi Dodem a agenturou silnější pouto, které vyústilo ve vydání alba Despekt.

 

60 minut rocku bez kompromisu!

 

Album Despekt je nejucelenějším a nejlepším hudebním počinem Miloše Doda Doležala od svého nástupu do Vitacitu v roce 1986! Vyzrálý hudebník a skladatel zužitkoval dlouholeté zkušenosti a spolupráci nejenom s ostatní špičkou českého rocku, ale i se světovými hudebníky a producenty. Album Despekt dostalo po poslechu prvních „recenzentů" z řad jiných hudebníků, fanoušků, ale i opravdových hudebních publicistů, podtitul „60 minut rocku bez kompromisu". Dvanáct rockových pecek, které nenechají chladné žádné rockové srdce, je v českých poměrech ojedinělým projektem.

 

Album se dostane k posluchačům ve třech vlnách. Nejdříve vyjde za lidovou cenu 49 Kč v papírovém obalu (pošetka) a bude k dostání na více jak desetitisíci prodejních míst v celé ČR a následně na tisícovce prodejních míst na Slovensku. V této verzi vychází album v sobotu 12.6..

 

Album je nabušeno dvanácti rockovými songy a klipem k úvodní písni „Hrdej českej lev", který je možné sledovat v PC mechanikách. Klip je ovšem možné shlédnout i na internetovém fenoménu Youtube. Vydání alba je podpořeno tiskovou inzercí i televizní reklamou!

 

Pokud si fanoušci nestihnou zakoupit album v trafikách a novinových stáncích, budou mít příležitost k zakoupení i na všech letních akcích, na kterých Dodo s kapelou vystupuje. Příznivci, kteří neuznávají masovost za lidovou cenu, se mohou těšit na 17. září, kdy vyjde oficiálně exkluzivní dvoudiskový digipack, nabušený nejenom texty, fotkami, rozhovory, ale i další porcí dobré hudby. Zda-li to bude DVD záznam některého z festivalů nebo disk s bonusovými songy, to se musejí fanoušci nechat překvapit.

 

Mezitím, tj, v prázdninovém období bude společnost T production přijímat objednávky na limitovanou edici vinylové verze alba Despekt, s vnitřním obalem plným fotografií a textů, které si tento druh nosiče plně zaslouží. Limitovanou edici interpret podepíše a každý výlisek očísluje. Oficiálně vyjde vinyl stejně jako digipack, 17. září. Již o prázdninách však mohou fanoušci soutěžit o 10 výlisků v internetové aukci aukro. Výtěžek z prodeje těchto deseti kousků půjde na charitativní projekt, který bude během prázdnin oznámen rockové veřejnosti.

 

Digipack i vinylové provedení alba bude pokřtěno 17. září na koncertě, který v této chvíli agentura, interpret a partneři připravují a posluchači budou o akci včas informováni. 

 

Zadní strana obalu 

 

A po tiskové zprávě ještě co kupující vlastně dostanou:

 

01. Hrdej českej lev

02. Psí stín

03. Despekt

04. Samuraj

05. Otrok (Welcome to America)

06. Kroky nikam

07. Temnej plamen

08. Ras-putin

09. Memento Mori(son)

10. Tady a teď

11. Rovnováha

12. Král je mrtev

 

Bonus:

 

Videoklip Hrdej českej lev (featuring Pegas Gang M. C. Prague)

 

Miloš Dodo Doležal – kytary, zpěv

Pavel Slechan – bicí

Buchta – baskytara

 

Hosté:

Miloš Doležal jr. – basa

Radek Sladký – bicí

Daniel Hafstein – bicí

Walda Gang – vokály

 

Nahráno doma v České republice 2010