Amercom – Encyklopedie II. světové války 47 – Překročení Rýna

V pondělí 14. června 2010 nás další díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 47 posunul opět blíž k ukončení tohoto cyklu. Obvyklé listy do pořadače s přílohovým DVD s názvem Překročení Rýna jsou ke koupi v ceně za komplet 99,90 Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Zimní ofenziva – Boje v Maďarsku 1944-1945. Kapitoly Historie jsou nazvány – Poslední velká ofenziva, Boje ve východním Prusku, Operace v Pomořansku a Slezsku, Boje v Maďarsku v zimě 1944-1945. Sekce Militarie nabízí Letadla 1941-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi června a července 1945.

V dalším čísle bychom měli najít kapitoly Setkání v Moskvě a konference v Teheráně, Odtržení Podkarpatské Rusi, Košický vládní program.

Ztracené důkazy - Překročení Rýna 

Překročení Rýna

 

V březnu 1945 stáli Spojenci krok od konečného vítězství v Evropě. Zbývalo ještě zdolat jednu velkou přírodní překážku – mohutný Rýn. Jednalo se o největší plánovaný útok ode Dne D. U městečka Remagen se psala historie.

 

Spojenecké velení předpokládalo, že tamní Ludendorffův železniční most bude zničen a v následných událostech nebude hrát žádnou roli. Jenže most zůstal stát. Pro spojence to byl dar z nebes, který mohl při nebezpečném přechodu Rýna ušetřit tisíce životů.

 

130 kilometrů severně od Remagenu mezitím maršál Montgomery shromáždil přes milion vojáků pro útok u města Wesel. V téže době měla začít i vzdušná výsadková operace Varsity s cílem paralyzovat německé zálohy dříve, než budou mít čas zareagovat…

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 45 minut (45:02)

Původní název: The Lost Evidence: Crossing the Rhine

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Nastavení zvuku a titulků 

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3 (ve skutečnosti 16:9)  

Bonus: žádný