Řitka Video – Prapor purpurových srdcí

Jednou hrdinný epos se srpem a kladivem, jindy z katalogu společnosti Řitka Video pohled ze strany hvězd a pruhů (říznutý vycházejícím sluncem), prezentovaný filmem Prapor purpurových srdcí. Sebevražedná mise do týlu nepřítele. 21 Medals of Honor (Medaile Cti), 9 486 Purple Hearts (Purpurové srdce), 588 Silver Stars (Stříbrná hvězda), 5 200 Bronze Stars (Bronzová hvězda) – to je jejich příběh… (který už jsme tu v jiném provedení měli).

Pošetka praví:

Moderně natočené válečné drama vás vezme na strhující cestu do srdcí a myslí zapomenutých hrdinů 2. světové války, příslušníků speciálních bojových pluků, sestavených z amerických vojáků japonského původu.

Jimmy?  

Osudy vojáků se začaly psát těsně po útoku na Pearl Harbor, kdy se rozhodli přidat k 100. pěchotnímu praporu. Jejich mise zahrnovala boje v severní Africe, Itálii a nakonec ve Francii, kde jejich cesta vyvrcholila sebevražedným úkolem. Měli se pokusit nalézt ztracený texaský batalion, který zmizel v horském pásu ve východní Francii. Tváří v tvář početné nacistické převaze nakonec prolomili německou linii, ale cena byla příliš vysoká. Jednotka sice zachránila 211 amerických vojáků, ale sama přišla téměř o čtyřnásobek svých statečných mužů.

Na pomoc texasanům 

Když jsem se dodíval, juknul jsem na csfd.cz a popravdě mi komentáře vyrazily dech. Jako kdybych se snad díval na jiný film?

To jsou jeho děti... 

Zvláštně roztříštěná časová osa filmu skáče z probíhající mírové „budoucnosti" do válečné „současnosti" a z ní do idylické „minulosti".

Co tvoje rameno? 

Bývalý seržant Jimmy Takata, příslušník jednotky, složené z dobrovolníků japonského původu, se vyrovnává se vzpomínkami na válečné události. Osud jednotky, v níž většina mužstva pochází z Havaje a zbytek z různých internačních táborů pro občany japonského původu, se vyvíjel od zákazu vstupu „žluťáskům" do prostor zábavy „pravých" amerických vojáků až po nasazení k záchraně ztracené texaské jednotky, obklíčené německou ofenzivou.  

Je krásně... 

Během jejich bojového nasazení postupně jednotka řídne a máme možnost pomocí krátkých flashbacků se seznámit s útržky minulosti některých vojáků. Většinou těch, kteří umírají…

Seržant Takata 

Sám Takata dostane zásah do hlavy, po kterém začne mít vidiny. Ani to mu ale nezabrání vydat se do akce, při které zachrání pár správných hochů z Texasu za cenu několikanásobku vlastních ztrát.

Tady ale taky potřebujeme doktora, neodcházej 

Strach, ohlušující střelba, umírání, aniž je vidět na nepřítele…

 

Další? 

 

Asi stárnu. Jak jsem se snažil naznačit už výše v textu, mě se tenhle film nejen líbil, ale já si u něj dokonce i poplakal.

Zásoby docházejí, kolikátý jsme tu den? 

Za asi nejdůležitější scénu lze považovat okamžik, kdy velitel texasanů přijde Takatovi poděkovat a on se ho uprostřed mrtvých, raněných a umírajících zeptá, zda oni by to pro ně udělali také…

Otče? 

Žánr: Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 99 minut (1:35:57)

Původní název: Only the Brave

Režie: Lane Nishikawa

Scénář: Lane Nishikawa

Produkce: Sal Baldomar, Harriet Cheng, Karen Criswell, Eric Hayashi, Jay Koiwai, Lane Nishikawa, Linda Arnold

Hudba: Dan Kuramoto

Kamera: Michael G. Wojciechowski

Střih: Chisako Yokoyama

Kostýmy: Larry Velasco

Společnost: Mission From Buddha Productions

Natáčeno: Hollywood, Los Angeles, Kalifornie, USA / Pasadena, Kalifornie, USA

Hrají: Tamlyn Tomita (Mary Takataová), Lane Nishikawa (seržant Jimmy Takata), Greg Watanabe (vojín Freddy Watada), Mark Dacascos (seržant Steve ‚Zaki‘ Senzaki), Kipp Shiotani (desátník Johnny ‚Nomu‘ Nomura, Jason Scott Lee (seržant Glenn ‚Tak‘ Takase), Yuji Okumoto (seržant Yukio ‚Yuk‘ Nakajo), Ehécatl Chávez (francouzský kněz Jordan), Sara Shields (Renee Jordanová), Casey Koiwai (Johhny Nomura, Jr.), Jordan Nakahara (Betty Nomurová), Ken Narasaki (Dr. Richard ‚Doc‘ Naganuma), Ken Choi (vojín Dave ‚Bullseye‘ Fukushima), Michael Sun Lee (vojín Al ‚Kauai‘ Nakamura), Garret T. Sato (desátník Richard ‚Hilo‘ Imamura), Christina Cellner (Genevieve), Ryun Yu (vojín Robert ‚Min‘ Minami), Larry Tazuma (vojín Frank Fukushima), Bob Kubota (vojín Ichiro ‚Ichi‘ Mizuno), Michael Hagiwara (reverend Nobu ‚Rev‘ Inouye), Emily Liu (Nancy Loová), Sharon Omi (Charlene Naganumaová), Ruika Rose (Rosie Naganumaová), Jeff Fahey (poručík William Terry), Guy Ecker (seržant Roberet King), John Koyama (poručík Hank Hayashi), Brian Durkin (voják u kulečníku), Jennifer Aquino (Grace Nakajová), Takayo Fischer paní Nakajová), Pat Noriyuki Morita (Seigo Takata), Gina Hiraizumi (Eleanor ‚Ellie‘ Takaseová), Brian Connolly (vedoucí v továrně Connery), Brianne Takihara (Joni Loo), Thomas Morinaka (příslušník 442 pluku, 1. četa), Randy Nakagawa (příslušník 442 pluku, 1. četa), Aaron Takahashi (příslušník 442 pluku, 2. četa), Derek Kadota (příslušník 442 pluku, 2. četa), Yuki Matsuzaki (příslušník 442 pluku, 2. četa), Kurt Kuniyoshi (příslušník 442 pluku, 3. četa), Thomas J. Metzger (neměcký voják), Adam Dufrenne (německý voják), Pat Morita (Seigo Takata), a další

České znění (Řitka video 2010): Jaromír Meduna, Bohdan Tůma, Lukáš Hlavica, Tomáš Juřička, Marek Holý, Filip Švarc, Marek Libert, Kateřina Lojdová, Petr Gelnar, Roman Hájek, Michal Holán, Ludvík Král, Kateřina Petrová, Andrea Elsnerová, Regina Řandová, Jiří Plachý, Aleš Procházka, Jana Herbachová, Milan Slepička, Lucie Kušnírová, a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvukové stopy

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,78:1)

Bonus: z naší nabídky (ukázky z dalších titulů z katalogu), upoutávka, fotogalerie

Bonusy