DVD edice Neděle – Byl jednou jeden polda

Edice, která se jmenuje poněkud nelogicky DVD Neděle přestože vychází v sobotu, měla vyjít i tento týden v sobotu (dne 26. dubna 2008). To se však nestalo (zřejmě opět něco zaskřípalo v distribuci) a druhý pokus je naplánován na následující týden. Vzhledem k státnímu svátku zatím přesný termín není oznámen. Disk bude obsahovat českou komedii z devadesátých let Byl jednou jeden polda. Cena 42,– Kč.

Reedice tohoto DVD proběhla v pondělí 4. srpna 2008 za 44,– Kč.

Film, v jehož úvodu nastupují do výuky frekventanti střední policejní školy, je bláznivou komedií, která je spíš sledem ztřeštěných epizod a vtípků než uceleným příběhem. Dohromady je spojuje jednoduchá zápletka, kdy velitel policejní školy major Maisner pátrá mezi svými nováčky po údajném špiónovi FBI a dostává se po nepříliš jemném kanadském žertíku do sporu se svým podřízeným, do sporu, který končí nefalšovaným přepadením banky.

Země původu: Česká republika
Rok vzniku: 1995
Žánr: Komedie

Scénář: Miroslav Vaic, Jaroslav Vokřál, Jaroslav Soukup
Režie: Jaroslav Soukup
Hrají: Ladislav Potměšil, Rudolf Hrušínský ml., Petra Martincová, Simona Krainová, Jaroslav Sypal, Miroslav Moravec, Antonín Navrátil, Tomáš Matonoha, Rudolf Hrušínský nejml., Radim Kalvoda, Květa Fialová, Marcel Ochránek, Jana Synková, Ivan Gübel, Pavel Nový, Antonín Molčík, Miroslav Nohýnek, Oldřich Navrátil

Kamera: Vladimír Holomek
Hudba: Zdeněk Barták

Tato komedie získala Hlavní cenu na Festivalu české filmové komedie 1995 (neuvěřitelné !).

Údaje o DVD:
Zvuk: česky 2.0
Délka: 85 minut
Obraz: barevný, 4:3, PAL
Typ disku: DVD5
Titulky: české
Regiony: ALL

© 1995 Nový Oceán s.r.o.