Blesk – D-Tox

V pátek 2. května 2008 se po malé pauze, kterou bude pro vydávání příbalových DVD znamenat čtvrteční státní svátek, opět otevřou novinové stánky a na jejich pultech by se mělo nalézat díky deníku Blesk i DVD s filmem D-Tox. Cena 44,- Kč.

Agent FBI Jake Malloy (Sylvester Stallone) se stane svědkem brutálního zločinu, který zanechává stopy na jeho psychice. Aby se zotavil, nastoupí léčbu v rehabilitační klinice pro policisty. Místo, které mu má být útočištěm, se ale brzy promění v děsivé vězení. Když sněhová bouře odřízne kliniku od okolního světa, zemře tu za podivných okolností několik pacientů. Je zřejmé, že uvnitř je vrah a že se teď kdykoli může stát příští obětí.

Jinými slovy:

Zkušený agent FBI Jake Malloy má potíže. Stále se mu nedaří dopadnout sériového vraha, který zabíjí policisty. Na svědomí má už devět uniformovaných chlapíků a Jake mu stále není v patách. A co je horší, vyšinutý zabiják nejenže má spadeno na policisty, ale navíc má obzvláště spadeno právě na Jakea, protože před čtyřmi lety ho pronásledoval tak vehementně, že musel upustit od své tehdejší záliby, vraždění prostitutek. Není divu, že nakonec vrah přestane chodit okolo a udeří přímo tam, kde to Jakea bude bolet nejvíce. Zavraždí jeho přítele a kolegu z jednotky a na vrch přidá brutální vraždu Jakeovy manželky Mary. Agent se psychicky zhroutí a začne hledat útěchu v alkoholu tak často, že to u jeho kamaráda a kolegy, detektiva Hendrickse vzbudí oprávněné obavy a proto ho přihlásí do vzdálené detoxikační kliniky pro policisty umístěné v odlehlé ledové pustině kdesi ve Wyomingu. Jenže tak snadné to Jake mít nebude. Jeho nepolapený nepřítel zavraždí jednoho z dalších policistů, kteří mají nastoupit odvykací léčbu, a pak pod jeho jménem pronikne na kliniku.

A zatímco Jake se účastní sezení skupinové terapie, zabiják začne vraždit pacienty. V ohrožení se ocitají nejen policista Jaworski se sebevražednými sklony, cynický Slater, domýšlivý Noah, ustrašený Conner, ale také dalších více než deset alkoholem zlomených služebníků zákona. Jeden po druhém se stávají obětí řádícího psychopata, který dovedně využívá znalostí jejich slabých stránek. A když si své oběti začne vybírat také mezi personálem, počínaje ředitelem kliniky, je jasné, že Jake Malloy se musí dát hodně rychle dohromady a zastavit vrahovo stále brutálnější a krvavější řádění, protože uniknout není vinou sněhové bouře kam.

Zadní strana

Žánr: Horor / Mysteriozní / Thriller / Krimi

Země původu: USA / Německo

Rok vzniku: 2002

Původní název: D-Tox

Délka: 92 minut

Světová premiéra: 4. ledna 2002 – Dánsko / Finsko / Řecko

Režie: Jim Gillespie

Námět: Howard Swindle (román „Jitter Joint“)

Scénář: Ron L. Brinkerhoff

Produkce: Karen Kehela Sherwood, Ric Kidney, Maureen Peyrot, Kevin King Templeton

Hudba: John Powell

Kamera: Dean Semler

Střih: Timothy Alverson, Steve Mirkovich

Kostýmy: Catherine Adair

Společnost: Universal Pictures / KC Medien / Capella International / Soul Simple Productions / Imagine Entertainment

Natáčeno: New Westminster, British Columbia, Kanada / Toronto, Ontario, Kanada / Vancouver, British Columbia, Kanada / Whistler, British Columbia, Kanada / Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Sylvester Stallone (agent FBI Jake Malloy), Charles S. Dutton (Hendricks), Polly Walker (Jenny), Kris Kristofferson (Doc), Mif (Brandon), Christopher Fulford (Slater), Jeffrey Wright (Jaworski), Tom Berenger (Hank), Stephen Lang (Jack Bennett), Alan C. Peterson (Gilbert), Hrothgar Mathews (Manny), Angela Alvarado „Rosa“ (Lopez), Robert Prosky (McKenzie), Robert Patrick (Noah), Courtney B. Vance (reverend Jones), Sean Patrick Flanery (Conner), Tim Henry (Weeks), Dina Meyer (Mary), Rance Howard (Geezer), Frank Pellegrino (Jimmy), James Kidnie (Red), Yves Cameron (Killer), Harrison Coe (lékař), Peter Fleming (strážník), Chris Nelson Norris (policejní poručík), Bill Mackenzie (barman), Ian Gschwind (medik), David Lewis (klenotník), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: žádný