Filmag zábava – Dva gladiátoři

Filmag se v pátek 2. července 2010 za 45,- Kč v ediční řadě Zábava vrací k žánru sandálových velkofilmů (peplum) a nabízí titul Dva gladiátoři. Římská aréna hostí souboj nepřemožitelných bojovníků.

Společně s populárním herce RICHARDEM HARRISONEM se můžeme vrátit do dramatické doby starověkého Říma za vlády císaře Commoda.

Z traileru 

Syn Marka Aurelia byl zpočátku mezi lidem velmi oblíbený, když velkoryse naplňoval římské heslo „chléb a hry". Postupem času se však sám stylizoval do role nového Herkula a více než vládnutí se věnoval zápasům gladiátorů a boji s divokou zvěří.

Z traileru 

Nekonečné hry a císařův zhýralý život zatěžovaly státní pokladnu natolik, až došla trpělivost samotným pretoriánům. A právě z jejich řad vzešel statečný hrdina, bývalý gladiátor, který se odvážil stanout s mečem v ruce tváří v tváří Commodovi.

Z traileru 

Hodnocení čistě průměrné: Lacině natočený film, kde si pozorný divák všimne, že se jedná o stejné kulisy jako ve filmu "Vzpoura Pretoriánů". Ben Hur to prostě není, kouzlo už dávno vyprchalo, byť některé události i postavy odpovídají historii. Nezajímavý a od jiných nerozeznatelný kousek.

Zadní strana obalu 

Žánr: Akční / Drama

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1964

Délka: 90 minut

Původní název: I due gladiatori

Světová premiéra: 10. července 1964 – Itálie

Režie: Mario Caiano

Scénář: Mario Amendola, Alfonso Brescia

Hudba: Carlo Franci

Kamera: Pier Ludovico Pavoni

Střih: Nella Nannuzzi

Kostýmy: Mario Giorsi

Společnost: Prometeo Film S.r.l.

Hrají: Richard Harrison (Lucius Crassus), Moira Orfei (Marzia), Alberto Farnese (Leto), Mimmo Palmara (Commodo), Mirko Ellis (Pertinace), Piero Lulli (Cleandro), Enzo Fiermonte (generál Ottavio Cratico), Ivy Holzer (Emilia), Giuliano Gemma (Orazio), Álvaro de Luna (Pannunzio), Adriano Micantoni (Pompeo), Gianni Solaro (Tarrunio), Renato Montalbano (centurion), Nello Pazzafini (kapitán), Fortunato Arena, Franco Pasquetto, Osiride Pevarello, Bruno Ukmar, Franco Ukmar, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9 (2,35:1)

Bonus: