Amercom – Encyklopedie II. světové války 48 – Bitva o Berlín

A jsme ve finále… V pondělí 28. června 2010 se objevil na pultech definitivně poslední díl Encyklopedie II. světové války z vydavatelství Amercom s pořadovým číslem 48. Obvyklé listy do pořadače s přílohovým DVD s názvem Bitva o Berlín jsou ke koupi v ceně za komplet 99,90 Kč.

Tištěná podoba Encyklopedie nese název Bitva o Berlín – Sovětsko-japonská válka – Akce na území Maďarska, Československa a Rakouska. Kapitoly Historie jsou nazvány – Bitva o Berlín, Moskevská jednání a Košický vládní program, Odtržení Podkarpatské Rusi od Československa, Akce na území Maďarska, Československa a Rakouska, Sovětsko-japonská válka, Nový pořádek. Sekce Militarie nabízí Letadla 1941-1945. Kalendárium se zabývá nejdůležitějšími událostmi srpna 1945.

Ztracené důkazy - Bitva o Berlín 

Bitva o Berlín

 

Na východě rozdrtila Rudá armáda německé linie v Rusku a prohnala se Polskem až k řekám Nise a Odře. Na západě Spojenci pod vedením generála Eisenhowera překročili Rýn a čelní americké jednotky postoupily až k Labi asi 80 km od Berlína. Čest dobýt město mohla teoreticky připadnout kterékoli ze stran. Na Jaltské konferenci v únoru však bylo ujednáno, že Berlín bude součástí sovětské okupační zóny. 16. dubna 1945 zahájilo 9 000 sovětských děl ničivé ostřelování 760 000 německých vojáků v poslední velké bitvě 2. světové války v Evropě. Pro Hitlerovu Třetí říši nadešla hodina posledního soudu…

 

Žánr: Válečný / Dokument

Délka: cca 45 minut (44:40)

Původní název: The Lost Evidence: The Battle of Berlin

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky

Titulky: česky, polsky

Nastavení zvuku a titulků 

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný