Filmag edice Válka – Kapitán Kloss DVD 8

Šestého března 2008 vychází již předposlení, osmé DVD se seriálem Kapitán Kloss. Obsahuje díly číslo 15 a 16. Cena jako obvykle 35,– Kč.

Epizoda číslo 15 nazvaná Obležení se odehrává v roce 1945. Situace německé strany se zhoršuje. Hrozí, že bude odříznuta přístupová cesta do města, ve kterém je nyní Kloss. Reichsführer kategoricky odmítá návrh na odevdání města. Jednotky osvobozeneckých vojsk vjely na silnici ke Štětínu. Pokud by se dostaly k moři, byla by pro německé vojska jediná cesta k ústupu uzavřena.

Hermann Brunner před Klossem uvažuje, co bude dělat v případě porážky. Kloss neví, zda se jedná o skutečný strach Brunnera před zajetím anebo zda jde o provokaci. Kloss na otázky Brunnera nedáván přímou odpověď. Brunner řekl, že dostal nějaký nápad. Než ho ale stačí Klossovi sdělit, jsou přerušeni nadřízeným plukovníkem Brochem, který je informuje o odříznutí jediné ústupové cesty. Město Tolberg se tak dostalo do obležení ruských vojsk.

Brunner má na starosti evakuaci továrny profesora Glasse (i jeho samotného), ve které se vyrábí ovládací součástky k raketám V-2. Je to nesmírně důležitá operace, proto Brunner navrhuje obsazení přístavu jednotkami SS. Plukovník Broch ale Brunnerovi i Klossovi oznámil, že přístav bude střežit Wehrmacht.

Profesor se ptá Brunnera, co bude s dělníky pracujícími v továrně. Brunner mu sdělí, že budou zlikvidováni. Za dveřmi vše vyslechne Glassova sekretářka a sdělí to svému příteli, zaměstnanci v továrně profesora Glasse. Kloss navštíví profesora Glasse osobně. Navrhne mu jménem ruské strany spolupráci, aby odmítl evakuaci. Jako záruku mu sdělí informace o jeho zmizelém synovi Kurtovi. Navíc zjistí, že u profesora Glasse pracuje jako služka jeho dávná známá, Agnieszka. Glass začne o nabídce Klosse uvažovat.

Přistoupí profesor Glass na Klossovu nabídku? Podaří se zabránit evakuaci továrny a likvidaci dělníků. Podaří se utajit Klossovu návštěvu u profesora před Brunnerem?

To vše se dozvíte na DVD číslo 8, kde na vás čeká navíc další, šestnáctá epizoda seriálu, s názvem Akce „Dubový list“.

Příbuzné texty:

• Kapitán Kloss DVD 2
• DVD z edice Filmag válka