Řitka Video – Gormiti 1. DVD

Zatím jen v plnohodnotné verzi (normální DVD obal a "netrafiková" cena) obohatila katalog společnosti Řitka Video série animovaného seriálu Gormiti. Nepřemožitelní vládci přírody. Přiznám se, že s dětskými tituly nemám příliš zkušeností, natož tohoto ražení.

Kdysi dávno, když letěl televizními obrazovkami cyklus o Pokemonech, k nelibosti mladé generace jsem obsah všech dílů shrnul do sloganu „zase někam půjdou, potkají nějakého nového, co ho neznají, a zrovna jeho vlastnost budou potřebovat – a Rakeťáci zase dostanou na budku".

Tahle série se řadí k těm, kterých je na trhu v současné době plno, a přesto se stále zřejmě kupují a kupují. A pochopitelně všechno kolo – figurky, hry atd.

Pošetka praví:

Po celém světě proslavené postavičky ožívají v animovaném seriálu, který ve strhujícím zpracování seznámí diváky s vládci země, vzduchu, vody a lesa.

 

Příběh Gormitů začíná velmi dávno na vzdáleném ostrově… Nádherný ostrov Gorm byl kdysi obydlen mírumilovnými a přírodu milujícími lidmi. Žili tu pod vedením Starého mudrce, strážce tajemství a kouzel, poklidně ve své vesnici na úpatí spící sopky, která nikdy neohrozila jejich domov. Až doteď…

 

Nyní ostrov bičují a terorizují zlí tvorové, vedeni hrůzostrašným Pánem lávy. Napětí roste, jedna bitva střídá druhou a nepolapitelné zlo chystá ze svého úkrytu závěrečný útok na zničení Gormu. Zavládne na tomto překrásném ostrově ještě někdy mír? Budoucnost musí rozhodnout!

 

No, ještěže je tu textový úvod, jedná se zjevně o pokračování (čemuž nasvědčuje i název The Lord Of Nature Return!), takže jsme vhozeni rovnou do vody a nikdo se nezabývá vysvětlováním, proč čtyři adolescenti vládnou svými schopnostmi, proč kamkoliv se vrtnou, vyruší je mluvící ještěrka s dalším akutním průšvihem, a jak se ve sklepě objevila gigantická tajná centrála.

Na disku jsou 3 epizody:

 

Kámen síry (The Sulfur Stone)

 

Lucas zezelenal (Lucas Goes Green)

 

Strážcova ochrana (The Keeper Kept)

Základna pod domem vypadá jak vypůjčená od Batmana, jen v ní musí vždycky jeden ze čtveřice zůstat, aby předstíral, že ovládá nějaké krystaly, jejichž pomocí komunikuje se zbylou trojicí v jiné dimenzi. Mládežnická čtveřice není sice zrovna Fantastická, ale princip je pořád stejný, tentokrát je to vzduch, voda, země a les. K tomu vlezlá všetečná zvědavá nepříjemná malá holka ze sousedství.

Lucas (les), Toby (moře), Jessica (vzduch) a Nick (země). Ukecaná ještěrka (pardon, asi je to dráček) Razzle. Nic netušící rodiče pán a paní Trippovi. Osmiletá protivná Paula Pinkneyová, pes Geo, a spolužáci Ike a Gina. Na opačné straně barikády Magmion, Lavion, Orrore, Aracno, Lavor, Sparafuoco, Maglio, Bombos a další a další poskoci.

Je vcelku jedno, jestli se jmenují Úžasňákovi, již zmíněná Čtyřka, X-mani nebo Power Rangers, jestli se do cizího světa vchází skokem do studny nebo hvězdnou bránou. Nezbytné proměny v superhrdiny, trocha toho hekání, stále stejné záběry. V každém příběhu velesilní soupeři, dychtící po ovládnutí vesmíru a přitom určení k poražení. Vždycky to dopadne dobře – a tak vlastně největší problém představuje, jak dostat rodiče z kuchyně, kudy se vchází do sklepa s tajným vstupem do základny, popřípadě jak se vylhat oné zmíněné drzé zvědavé holčičce. Protože pak už jen zbývá najít nepřítele (ať už chrlí oheň, hypnotizuje okolí či kýho výra používá nějakou energii), spojit síly a uklidit ho, aby zavládl klid a mír. Do příštího dílu…

Žánr: Animovaný

Země původu: Francie / Itálie

Rok vzniku: 2008

Délka: každá epizoda cca 22 minut (3×21:49)

Původní název: Gormiti: The Lords of Nature Return!

Scénář: Brian Swenlin

Společnost: Canal J / Giochi Preziosi / M6 / Marathon Media Group / Mediaset

Hrají: hlasy v původním znění – Henry Banks, Melissa Fahn, Donn A. Nordean, Sam Riegel

České znění (2010): Josef Pejchal, Ladislav Špiner, Zdeněk Rumpík, Stanislav Lehký, Petra Tenorová, Kristýna Jelínková, Alena Kašová, Oldřich Vajsar, Marcela Bártová, Petr Dohnal

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Na začátku DVD upoutávka na časopis Koník Filly (nasbírej všech 48 koníků), dále časopis Překvápko (The Simpsons, Doba ledová, Želvy Ninja, Mašinka Tomáš, Crazy Frog – uvnitř hračka), figurky Gormitů, hračka phlatball.

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádný

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: další DVD (náhledy obalů dalších titulů z katalogu)