Levné knihy – Dva výtečníci

Notoricky známá italská komedie Dva výtečníci (někdy uváděno jako Dva poldové) s oblíbenou dvojicí Hill-Spencer je aktuálně k dostání v prodejnách Levné knihy, film je zabalen v papírové pošetce Levné knihy a prodáván za cenu 39,– Kč. Všem, kteří mají zájem o tento film, sděluji, že podle opět neověřených informací se u tohoto filmu nejedná o původní osvědčený dabing, ale o dabing, který odvysílala komerční televize s dabéry Schánilec/Trávníček.

Dva výtečníci
Originální název: Due superpiedi quasi piatti, I

Žánr: akční, komedie, dobrodružný, krimi
Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1976
Délka: 115 min.
Jazyk: čeština

Scénář: Enzo Barboni
Kamera: Claudio Cirillo
Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis

Režie: Enzo Barboni
Hrají: Terence Hill, Bud Spencer, David Huddleston, Luciano Catenacci, Ezio Marano, Luciano Rossi, Luigi Casellato, Edy Biagetti, Jill Flanter, April Clough

Bud Spencer a Terence Hill v roli policistů proti své vůli. Nouze a neustálé potíže s mafiány a jinými nepoctivci přivedou Buda do řad policistů, kteří navíc mají tak krásné motorky. V podstatě podobně je na tom i Terence. Brzy však poznají, že služba u policie byla jejich největším životním omylem. Dělají tedy všechno pro to, aby se uniformy zbavili. Ale vždy u nich nakonec zvítězí smysl pro spravedlnost.