DVD edice magazín speciál – Evilenko

Kromě očekávaných a přesně na den naplánovaných titulů vyšel dnes v DVD edici magazínu speciál ještě jeden titul. Tím je film o masovém vrahovi a kanibalovi nazvaný Evilenko. 49,– Kč.

Založeno na pravdivém příběhu masového vraha a kanibala A. R. Čikatila. Andrej Romanovič Čikatilo z Rostova (přezdívaný Rostovský Jack rozparovač) v letech 1978 – 1990 prokazatelně zavraždil celkem 53 lidí různého pohlaví a věku. Nejdříve je pohlavně zneužil a pak trýznivým způsobem usmrtil. Vyšetřováním bylo také prokázáno, že část svých obětí i pojídal. Popraven byl 14. února 1994 střelou do týla. Podle těchto událostí byl natočen v rusko-americké koprodukci film s názvem „Občan X“ (Citizen X) s Donaldem Sutherlandem v hlavní roli a také film „EVILENKO“ v hlavní roli s Malcolmem McDowellem.

Andrej Čikatilo byl ženatý a otcem 3 dětí (syn a dcera). Byl považován za slušného člověka a vzorného komunistu. Původně pracoval jako učitel jazyků, později jako zásobovač elektromontážního podniku. Zatčen byl 30. listopadu 1990. Bylo mu prokázáno, že pohlavně zneužil a zavraždil celkem 31 chlapců ve věku od 8 do 18 let, 14 dívek ve věku 9 až 17 let a 18 mladých žen. Na vraždy se pečlivě připravoval. Vždy sebou nosil náhradní oděv pro případ, kdyby se potřísnil krví obětí. Zločiny páchal teprve poté, co si opatřil na dobu zamýšlené vraždy alibi.


Originální název:
Evilenko
Země původu: Itálie
Rok vzniku: 2004
Žánr: Krimi, Thriller

Režie:
David Grieco
Hrají: Malcolm McDowell, Marton Csokas, Frances Barber

Zvuk:
dolby digital 5.1: anglicky, česky
Titulky: české
Obraz: barevný, 16:9