Velký blondýn s černou botou

  
Velký blondýn s černou botou je dnes už v komediální filmové tvorbě pojmem. Nejen, že patří mezi nejlepší komedie režiséra Yvese Roberta a herce Pierra Richarda, ale zároveň zaujímá i přední místo na žebříčku francouzských veseloher všech dob. I po letech divák zjistí, že gagy nic neztratily ze svého espritu a lehkosti, a že by v současné době vystačily hned na několik komedií. Aktuálně k dostání v prodejnách Levné knihy, vydal Intersonic, cena 39 Kč. Pro doplnění – snímek vyšel již jako příloha časopisu TV Duel 2005/19.

 

Velký blondýn s černou botou
Originální název: Grand blond avec une chaussure noire, Le

Uvnitř francouzských tajných služeb zuří boj o moc. Šéf výzvědné služby Toulouse ví, že se ho jeho zástupce plukovník Milan snaží ze všech sil zkompromitovat a nastoupit na jeho místo. A tak vznikne v hlavě šéfa plán: na letišti v Orly vyberou jeho spolupracovníci náhodného člověka, kterého budou vydávat za významného agenta ze Spojených států. Bude sloužit jako návnada, na kterou se chytí plukovník Milan a zničí sebe i svou kliku. Druhý den v 9.30 se na letištních schodech objevuje muž, který má rozčepýřené blond vlasy, jednu botu černou a druhou hnědou a pod paží pouzdro s houslemi. Ani jedna strana netuší, že nevinně a dobrosrdečně vyhlížející člověk, jehož jediným hříchem je to, že spí s ženou svého přítele, bude pro ně větším nebezpečím než James Bond.

Žánr: komedie, mysteriózní
Země původu: Francie
Rok vzniku: 1972
Délka: 86 minut
Scénář: Yves Robert, Francis Veber
Kamera: René Mathelin
Hudba: Vladimir Cosma
Režie: Yves Robert
Hrají: Pierre Richard, Bernard Blier, Jean Rochefort, Mireille Darc, Colette Castel, Jean Obé, Robert Castel, Jean Saudray, Roger Caccia, Maurice Barrier, Robert Dalban, Arlette Balkis, Tania Balachova, Paul Le Person, Jean Carmet, Yves Robert

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků 

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 

Bonus: Filmografie, Fotogalerie, Z naší nabídky (Fantomas, Fantomas se zlobí)  

Bonus