Vapet vás baví – Úder svobody

 

Pokud jsou informace pravdivé, rozhodl se nás Vapet bavit dalším akčním hrdinou, který v dosud vydaných titulech neměl moc příležitostí – ve čtvrtek 13. března 2008 nás za 38,- Kč čeká Úder svobody s Michaelem Dudikoffem. Speciální jednotka čelí jaderné katastrofě.

 

 

Organizace spojených národů ustanovila čtyřčlennou mezinárodní speciální jednotku s výmluvným názvem Úder svobody, která je nasazována na nejtěžší mise. Své schopnosti její členové prověří během akce v Sýrii, kde mají zneškodnit radarové zařízení blokující cizí elektronické navádění. Po splnění mise jsou členové jednotky pozváni jako čestní hosté na palubu americké letadlové lodi, kde má být za účasti amerického prezidenta a jeho čtyř protějšků z oblasti Blízkého východu podepsána dohoda slibující mír v daném regionu. Přítomen je i syrský prezident, ale během ceremonie se stane obětí útoku, který zosnoval mocí posedlý syrský plukovník, jenž vzniklou situaci využívá ve svůj politický prospěch a následně se svými muži zabere raketovou základnu Spojených národů. Nyní celému světu hrozí nebezpečí jaderného útoku, které může odvrátit pouze jednotka Úder svobody. 

 

Na imdb.com 36 procent.

 

Žánr: Akční / Drama / Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 1998

Délka: 89 minut  

Původní název: Freedom Strike

Videopremiéra: 23 června 1998 – USA

Režie: Jerry P. Jacobs

Scénář: Tony Giglio

Produkce: Ashok Amritraj, Robert E. Baruc, Joseph P. Genier, Andrew Stevens

Hudba: David Wurst, Eric Wurst

Kamera: Ken Blakey

Střih: Vancik Moradian

Kostýmy: Marissa Borsetto

Natáčeno: Compton, Kalifornie, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Michael Dudikoff (Tom Dickson), Tone Loc (Tyler Haynes), Felicity Waterman (Maddie Reeseová), Jay Anthony (plukovník Rama), Nicolas Coster (admirál Torrance), James Karen (president Mitchell), Michael Fairman (generál Porter), Frank Roman (Casey Billups), Penny Peyser (Linda), Ron Harper (Norman), Sean Holland (Gary), James Van Patten (taktický důstojník), Bill Langlois Monroe (kapitán Mehl), John Putch (Stanley Shaw), Nicholas Kadi (poručík Karbala), Alissia Miller (námořní doktorka), John Michael Vaughn (poručík West), Taylor Sutherland (radista) 

 

Údaje o DVD: 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3 

Bonus: