InterSonic – Královna Margot

Tak tu máme důkaz, že s očekáváním některých příznivců trafikových DVD, že stačí počkat a ceny spadnou a ke koupi bude vše a levněji, to nebude tak žhavé… V roce 2008 v krátkém závěsu za sebou vyšla Královna Margot jako příloha deníku Blesk a poté v obálce DVD HIT (a v této podobě je dostupný dosud). Přesto nyní v úterý 20. července 2010 vychází opět, v nepojmenované ediční řadě společnosti Intersonic, ovšem za 59,- Kč.

O filmu jsme tehdy pochopitelně informovali, tudíž jen pro připomenutí.

 

Bartolomějská noc a její svatba splynuly v jedno. Příběh ženy, která odmítla být loutkou a postavila se proti všem.

 

16. století. Ve Francii zuří svatá válka. Pro uklidnění situace v kraji se Markéta z Valois, řečená Margot, sestra krále Karla IX, musí vdát za krále Jindřicha. Královna Margot – je příběh ženy, která odmítla být loutkou a postavila se proti všem. Vdala se krátce před 24. srpnem 1572. Datum vešlo do dějin jako Bartolomějská noc, krvavý masakr, který navždy změnil Francii.

 

K dispozici máme verzi, vydanou s logem Blesku (Hollywood Classic Entertainment), dle kolegy Pavla M. je verze InterSonicu mírně odlišná.

Zadní strana obalu 

Podrobnosti o filmu viz odkaz na předchozí vydání.

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 137 minut (2:17:26)

Zvuk: Dolby Digital 5.1 francousky, česky

Titulky: česky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Rozhovor s režisérem (14:24 francouzsky s českými titulky), Filmová upoutávka (2:01 francouzsky s českými titulky), na verzi InterSonicu by oproti verzi z Blesku (H:C.E.) měly být i Fotogalerie a Filmografie (Isabelle Adjani, Daniel Auteuil, Vincent Perez)

Bonusy (verze z Blesku)